© Dimbar76 | Dreamstime.com

Ucz się za darmo estońskiego

Szybko i łatwo naucz się estońskiego z naszym kursem językowym „Estoński dla początkujących”.

pl polski   »   et.png eesti

Ucz się estońskiego - Pierwsze słowa
Cześć! Tere!
Dzień dobry! Tere päevast!
Co słychać? / Jak leci? Kuidas läheb?
Do widzenia! Nägemiseni!
Na razie! Varsti näeme!

Co jest szczególnego w języku estońskim?

Estonia to niewielkie państwo, ale jej język jest ciekawym studium. Język estoński, mówiony przez około milion osób, jest pełen unikalnych cech, które wyróżniają go na tle innych. Po pierwsze, język estoński należy do grupy języków ugrofińskich. To oznacza, że jest bliżej spokrewniony z językami takimi jak fiński i węgierski, niż z innymi europejskimi językami indoeuropejskimi. Estoński dla początkujących to jeden z ponad 50 darmowych pakietów językowych, które możesz otrzymać od nas. „50LANGUAGES” to skuteczny sposób bezpłatnej nauki estońskiego online. Nasze materiały dydaktyczne do kursu estońskiego są dostępne zarówno online, jak i jako aplikacje na iPhone’a i Androida.

Jedną z unikalnych cech estońskiego jest system liczenia. W przeciwieństwie do wielu języków, estoński używa systemu dwudziestkowego, co oznacza, że liczby powyżej 20 są liczone w grupach po 20. Inną ciekawą cechą jest bogactwo dźwięków samogłoskowych. Język estoński ma 14 różnych samogłosek, w tym różne dźwięki długie, krótkie i nadzwyczaj długie. Z tym kursem nauczysz się języka estońskiego samodzielnie - bez nauczyciela i bez szkoły językowej! Lekcje mają przejrzystą strukturę i pomogą Ci osiągnąć Twoje cele.

Estoński jest również językiem, który nie ma przyszłego czasu gramatycznego. Przyszłość jest wyrażana za pomocą teraźniejszego czasu i kontekstu zdania. Język ten ma też prostą strukturę zdania. W estońskim, podmiot, orzeczenie i dopełnienie mogą wystąpić w dowolnej kolejności, co daje sporo swobody. Naucz się szybko estońskiego dzięki 100 lekcjom języka estońskiego uporządkowanych tematycznie. Pliki audio MP3 do lekcji były mówione przez rodzimych użytkowników języka estońskiego. Pomagają poprawić wymowę.

Ponadto estoński ma unikalne słownictwo, które często odzwierciedla kulturę i historię narodu. Wiele słów jest związanych z naturą, co pokazuje bliski związek Estończyków z otaczającym ich środowiskiem. Choć estoński jest mówiony tylko przez niewielką liczbę osób, jest to język pełen charakteru. Jego unikalne cechy sprawiają, że jest ciekawym i fascynującym językiem do nauki.

Nawet początkujący estońscy mogą skutecznie uczyć się estońskiego z „50LANGUAGES” poprzez praktyczne zdania. Najpierw poznasz podstawowe struktury języka. Przykładowe dialogi pomogą Ci wyrazić się w języku obcym. Wcześniejsza wiedza nie jest wymagana.

Nawet zaawansowani uczniowie mogą powtarzać i utrwalać to, czego się nauczyli. Uczysz się poprawnych i często wypowiadanych zdań i od razu potrafisz ich używać. Będziesz potrafił komunikować się w codziennych sytuacjach. Wykorzystaj przerwę na lunch lub czas w korku, aby nauczyć się kilku minut estońskiego. Uczysz się zarówno w podróży, jak i w domu.