© Photofires | Dreamstime.com

Ucz się rumuńskiego za darmo

Szybko i łatwo naucz się rumuńskiego z naszym kursem językowym „Rumuński dla początkujących”.

pl polski   »   ro.png Română

Ucz się rumuńskiego - Pierwsze słowa
Cześć! Ceau!
Dzień dobry! Bună ziua!
Co słychać? / Jak leci? Cum îţi merge?
Do widzenia! La revedere!
Na razie! Pe curând!

Co jest szczególnego w języku rumuńskim?

Język rumuński ma swoje unikalne cechy. Jest to jedyny język romański, który rozwijał się na terenie byłego Cesarstwa Rzymskiego, na wschód od linii rzeki Drina. Fonetyka języka rumuńskiego jest jednym z najważniejszych elementów, które odróżniają go od innych języków romańskich. Posiada on dźwięki, które nie występują w większości tych języków. Rumuński dla początkujących to jeden z ponad 50 bezpłatnych pakietów językowych, które możesz od nas otrzymać. „50LANGUAGES” to skuteczny sposób na darmową naukę rumuńskiego online. Nasze materiały dydaktyczne do kursu rumuńskiego są dostępne zarówno online, jak i jako aplikacje na iPhone’a i Androida.

Rumuński zachował wiele cech łacińskiego, z którego wywodzi się. Możemy to zobaczyć na przykładzie formy bezokolicznika, która jest bardzo podobna do łacińskiej. Ciekawym elementem języka rumuńskiego jest wpływ innych języków na jego słownictwo. Możemy znaleźć wiele słów pochodzących od słowiańskich, tureckich czy greckich. Z tym kursem nauczysz się rumuńskiego samodzielnie - bez nauczyciela i bez szkoły językowej! Lekcje mają przejrzystą strukturę i pomogą Ci osiągnąć Twoje cele.

Rumuński ma unikalny system deklinacji. Posiada on pięć przypadków i dwa rodzaje gramatyczne, co stanowi wyzwanie dla osób uczących się tego języka. Pomimo że jest to język romański, język rumuński ma niektóre cechy wspólne z językami bałkańskimi. Przykładowo, w obu tych grupach języków występuje tzw. “bałkańska alternacja“. Naucz się szybko rumuńskiego dzięki 100 lekcjom języka rumuńskiego uporządkowanych tematycznie. Pliki audio MP3 do lekcji były mówione przez native speakerów języka rumuńskiego. Pomagają poprawić wymowę.

Język rumuński ma bardzo interesującą historię. W czasie swojego rozwoju przechodził przez wiele etapów, w tym okresy wpływów słowiańskich, tureckich i greckich. Podsumowując, język rumuński jest niezwykle interesującym i unikalnym językiem. Jego cechy, takie jak zróżnicowana fonetyka i bogate słownictwo, czynią go fascynującym polem do nauki i badania.

Nawet początkujący rumuńscy mogą skutecznie uczyć się rumuńskiego z „50LANGUAGES” poprzez praktyczne zdania. Najpierw poznasz podstawowe struktury języka. Przykładowe dialogi pomogą Ci wyrazić się w języku obcym. Wcześniejsza wiedza nie jest wymagana.

Nawet zaawansowani uczniowie mogą powtarzać i utrwalać to, czego się nauczyli. Uczysz się poprawnych i często wypowiadanych zdań i od razu potrafisz ich używać. Będziesz potrafił komunikować się w codziennych sytuacjach. Wykorzystaj przerwę na lunch lub czas w korku, aby nauczyć się kilku minut rumuńskiego. Uczysz się zarówno w podróży, jak i w domu.