адыгабзэ » датыбз   Генитив


99 [тiокiиплiырэ пшiыкiубгъурэ]

Генитив

-

99 [nioghalvfems]

Genitiv

99 [тIокIиплIырэ пшIыкIубгъурэ]

Генитив

-

99 [nioghalvfems]

Genitiv

Click to see the text:   
адыгабзэdansk
синыбджэгъу (пшъашъэ) ичэтыу mi- v------- k-t
синыбджэгъу (кIалэ) ихь mi- v--- h--d
сисабыймэ яджэгуалъэх mi-- b---- l-----j
   
Мы палътэур сиIофшIэгъу (хъулъфыгъ) ий. De- e- m-- k------- f-----.
Мы машинэр сиIофшIэгъу (бзылъфыгъ) ий. De- e- m-- k------- b--.
Мы IэшIагъэр сиIофшIэгъумэ яй. De- e- m-- k------- a------.
   
Джанэм чыIур къыхэтхъыгъ. Kn----- p- s------- e- f----- a-.
Гаражым иIункIыбзэ кIодыгъэ. Nø---- t-- g------ e- v--.
СиIэшъхьэтет икомпьютер къэкъутагъ. Ch----- c------- e- i s------.
   
Хэта мы пшъэшъэжъыем янэ-ятэхэр? Hv-- e- p----- f-------?
Сыдэущтэу ащ янэ-ятэхэм яунэ сынэсын слъэкIыщт? Hv----- k----- j-- t-- h----- f-------- h--?
Унэр урамым ыкIэм тет. Hu--- l----- f-- e---- a- g----.
   
Швейцарием икъэлэ шъхьаIэ таущтэу еджэхэра? Hv-- h----- S------- h--------?
Мы тхылъым сыд шъхьэу иIэр? Hv-- e- b----- t----?
Гъунэгъумэ якIэлэцIыкIумэ сыда ацIэхэр? Hv-- h----- n-------- b---?
   
Сыдигъуа кIэлэцIыкIумэ ягъэпсэфыгъор? Hv----- e- b------- s---------?
Сыдигъуа врачыр сымаджэмэ яплъынэу зыригъажьэрэр? Hv----- e- l----- t--------?
Музеир сыд сыхьатхэр ары зылажьэхэрэр? Hv-- e- m------ å-----------?