адыгабзэ » инджилызыбз US   ОсэфэшI глаголмэ яблэкIыгъэ шъуашэр 1


87 [тiокiиплiырэ блырэ]

ОсэфэшI глаголмэ яблэкIыгъэ шъуашэр 1

-

87 [eighty-seven]

Past tense of modal verbs 1

87 [тIокIиплIырэ блырэ]

ОсэфэшI глаголмэ яблэкIыгъэ шъуашэр 1

-

87 [eighty-seven]

Past tense of modal verbs 1

Click to see the text:   
адыгабзэEnglish US
Къэгъагъэмэ псы акIэткIэн фэягъэ. We h-- t- w---- t-- f------.
Унэр къызэIытхыжьын фэягъэ. We h-- t- c---- t-- a--------.
Хьакъу-шыкъухэр къэттхьакIыжьынхэ фэягъэ. We h-- t- w--- t-- d-----.
   
Уасэр (счетыр) шъутыжьын фэягъа? Di- y-- h--- t- p-- t-- b---?
ЧIэхьапкIэ шъутын фаеу хъугъагъа? Di- y-- h--- t- p-- a- e------- f--?
Тазыр шъутын фаеу хъугъагъа? Di- y-- h--- t- p-- a f---?
   
Хэта «хъяркIэ» къэзыIон фаеу хъугъэр? Wh- h-- t- s-- g------?
Хэта жьэу ядэжь кIожьын фаеу хъугъэр? Wh- h-- t- g- h--- e----?
Хэта мэшIокум итIысхьан фаеу хъугъэр? Wh- h-- t- t--- t-- t----?
   
Тэ бэрэ тыкъэты тшIоигъуагъэп. We d-- n-- w--- t- s--- l---.
Тэ зыми тешъо тшIоигъуагъэп. We d-- n-- w--- t- d---- a-------.
Тэ дгъэгумэкIынхэу тшIоигъуагъэп. We d-- n-- w--- t- d------ y--.
   
Сэ телефонкIэ сытео сшIоигъуагъ. I j--- w----- t- m--- a c---.
Сэ такси сыубыты сшIоигъуагъ. I j--- w----- t- c--- a t---.
Сэ тадэжь сыкIожьы сшIоигъуагъ. Ac------ I w----- t- d---- h---.
   
Сэ уишъхьагъусэ телефонкIэ удэгущуIэ пшIоигъуагъэу къысшIошIыгъ. I t------ y-- w----- t- c--- y--- w---.
Сэ джэуап зыдэбгъотырэ бюром телефонкIэ уафытеощт къысшIошIыгъ. I t------ y-- w----- t- c--- i----------.
Сэ пиццэ къябгъэхьынэу уфэягъэу къысшIошIыгъ. I t------ y-- w----- t- o---- a p----.