адыгабзэ » инджилызыбз UK   БлэкIыгъэ шъуашэр 2


82 [тiокiиплiырэ тiурэ]

БлэкIыгъэ шъуашэр 2

-

+ 82 [eighty-two]

+ Past tense 2

82 [тIокIиплIырэ тIурэ]

БлэкIыгъэ шъуашэр 2

-

82 [eighty-two]

Past tense 2

Click to see the text:   
адыгабзэEnglish UK
IэпыIэгъу псынкIэм укъеджэн фаеу хъугъагъа? Di- y-- h--- t- c--- a- a--------? +
Врачым укъеджэн фаеу хъугъагъа? Di- y-- h--- t- c--- t-- d-----? +
Полицием укъеджэн фаеу хъугъагъа? Di- y-- h--- t- c--- t-- p-----? +
   
Телефоным иномер уиIа? Ар моу джыдэдэм сIыгъыгъ. Do y-- h--- t-- t-------- n-----? I h-- i- j--- n--. +
Адресыр уиIа? Ар моу джыдэдэм сIыгъыгъ. Do y-- h--- t-- a------? I h-- i- j--- n--. +
Къалэм икартэ уиIа? Ар моу джыдэдэм сIыгъыгъ. Do y-- h--- t-- c--- m--? I h-- i- j--- n--. +
   
Ар игъом къэкIуагъа? Ар игъом къэкIошъугъэп. Di- h- c--- o- t---? H- c---- n-- c--- o- t---. +
Ащ гъогур къыгъотыгъа? Ащ гъогур къыгъотышъугъэп. Di- h- f--- t-- w--? H- c---- n-- f--- t-- w--. +
Ащ епIуагъэр гурыIуагъа? ЕсIуагъэр къыгурыIон ылъэкIыгъэп. Di- h- u--------- y--? H- c---- n-- u--------- m-. +
   
Сыда о игъом укъызыкIэмыкIошъугъэр? Wh- c---- y-- n-- c--- o- t---? +
Сыда о гъогур къызыкIэмыгъотышъугъэр?. Wh- c---- y-- n-- f--- t-- w--? +
Сыда ащ (хъулъфыгъ) къыуиIуагъэр къызыкIыбгурымыIошъугъэр? Wh- c---- y-- n-- u--------- h--? +
   
Игъом сыкъызыкIэмыкIошъугъэр автобусхэр зекIощтыгъэхэпышъ ары. I c---- n-- c--- o- t--- b------ t---- w--- n- b----. +
Сэ гъогур къызыкIэсымыгъотышъугъэр къалэм икарт сиIагъэпышъ ары. I c---- n-- f--- t-- w-- b------ I h-- n- c--- m--. +
Сэ ар къызыкIызгурымыIошъугъэр музыкэм ымакъэ лъэшыгъэшъ ары. I c---- n-- u--------- h-- b------ t-- m---- w-- s- l---. +
   
Сэ такси сыубытын фаеу хъугъэ. I h-- t- t--- a t---. +
Сэ къалэм икартэ сщэфын фаеу хъугъэ. I h-- t- b-- a c--- m--. +
Сэ радиор згъэкIосэн фаеу хъугъэ. I h-- t- s----- o-- t-- r----. +