адыгабзэ » инджилызыбз UK   БлэкIыгъэ шъуашэр 3


83 [тiокiиплiырэ щырэ]

БлэкIыгъэ шъуашэр 3

-

+ 83 [eighty-three]

+ Past tense 3

83 [тIокIиплIырэ щырэ]

БлэкIыгъэ шъуашэр 3

-

83 [eighty-three]

Past tense 3

Click to see the text:   
адыгабзэEnglish UK
телефонымкIэ гущыIэн to m--- a c--l +
Сэ телефонымкIэ сытеуагъ. I m--- a c---. +
Сэ ренэу телефонымкIэ сыгущыIэщтыгъ. I w-- t------ o- t-- p---- a-- t-- t---. +
   
кIэупчIэн to a-k +
Сэ сыкIэупчIагъ. I a----. +
Сэ ренэу сыкIэупчIэщтыгъ. I a----- a----. +
   
къэIотэн to n-----e +
Сэ къэсIотагъ. I n-------. +
Сэ къэбарыр зэкIэ къэсIотагъ. I n------- t-- w---- s----. +
   
зэгъэшIэн to s---y +
Сэ зэзгъэшIагъэ. I s------. +
Сэ пчыхьэ реным зэзгъэшIагъэ. I s------ t-- w---- e------. +
   
Iоф шIэн / лэжьэн to w--k +
Сэ Iоф сшIагъэ. I w-----. +
Сэ мэфэ реным Iоф сшIагъэ I w----- a-- d-- l---. +
   
шхэн to e-t +
Сэ сышхагъ. I a--. +
Сэ зэкIэри сшхыгъэ. I a-- a-- t-- f---. +