адыгабзэ » инджилызыбз UK   БлэкIыгъэ шъуашэр 3


83 [тiокiиплiырэ щырэ]

БлэкIыгъэ шъуашэр 3

-

83 [eighty-three]

Past tense 3

83 [тIокIиплIырэ щырэ]

БлэкIыгъэ шъуашэр 3

-

83 [eighty-three]

Past tense 3

Click to see the text:   
адыгабзэEnglish UK
телефонымкIэ гущыIэн to m--- a c--l
Сэ телефонымкIэ сытеуагъ. I m--- a c---.
Сэ ренэу телефонымкIэ сыгущыIэщтыгъ. I w-- t------ o- t-- p---- a-- t-- t---.
   
кIэупчIэн to a-k
Сэ сыкIэупчIагъ. I a----.
Сэ ренэу сыкIэупчIэщтыгъ. I a----- a----.
   
къэIотэн to n-----e
Сэ къэсIотагъ. I n-------.
Сэ къэбарыр зэкIэ къэсIотагъ. I n------- t-- w---- s----.
   
зэгъэшIэн to s---y
Сэ зэзгъэшIагъэ. I s------.
Сэ пчыхьэ реным зэзгъэшIагъэ. I s------ t-- w---- e------.
   
Iоф шIэн / лэжьэн to w--k
Сэ Iоф сшIагъэ. I w-----.
Сэ мэфэ реным Iоф сшIагъэ I w----- a-- d-- l---.
   
шхэн to e-t
Сэ сышхагъ. I a--.
Сэ зэкIэри сшхыгъэ. I a-- a-- t-- f---.