адыгабзэ » инджилызыбз UK   БлэкIыгъэ шъуашэр 4


84 [тiокiиплiырэ плiырэ]

БлэкIыгъэ шъуашэр 4

-

+ 84 [eighty-four]

+ Past tense 4

84 [тIокIиплIырэ плIырэ]

БлэкIыгъэ шъуашэр 4

-

84 [eighty-four]

Past tense 4

Click to see the text:   
адыгабзэEnglish UK
еджэн to r--d +
Сэ зджыгъэ. I r---. +
Сэ романыр зэрэпсэоу зджыгъэ. I r--- t-- w---- n----. +
   
гурыIон to u--------d +
Сэ къызгурыIуагъ. I u---------. +
Сэ тхыгъэр (текстыр) зэрэпсэоу къызгурыIуагъ. I u--------- t-- w---- t---. +
   
Джэуап етын to a----r +
Сэ джэуап естыгъ. I a-------. +
Сэ упчIэхэм зэкIэм яджэуап ястыгъ. I a------- a-- t-- q--------. +
   
Сэ ар сэшIэ – сэ ар сшIэщтыгъэ. I k--- t--- – I k--- t---. +
Сэ ар сэтхы – ар стхыгъэ. I w---- t--- – I w---- t---. +
Сэ ар зэхэсэхы – ар зэхэсхыгъ. I h--- t--- – I h---- t---. +
   
Сэ ар сэштэ – сэ ар сштагъэ. I’-- g-- i- – I g-- i-. +
Сэ ар сэхьы – сэ ар къэсхьыгъ. I’-- b---- t--- – I b------ t---. +
Сэ ар сэщэфы – сэ ар сщэфыгъэ. I’-- b-- t--- – I b----- t---. +
   
Сэ ащ сежэ – сэ ащ сежагъ. I e----- t--- – I e------- t---. +
Сэ ар гурысэгъаIо – сэ ар гурызгъэIуагъ. I’-- e------ t--- – I e-------- t---. +
Сэ ар сэшIэ – ар сшIэщтыгъ. I k--- t--- – I k--- t---. +