адыгабзэ » инджилызыбз UK   ОсэфэшI глаголмэ яблэкIыгъэ шъуашэр 2


88 [тiокiиплiырэ ирэ]

ОсэфэшI глаголмэ яблэкIыгъэ шъуашэр 2

-

+ 88 [eighty-eight]

+ Past tense of modal verbs 2

88 [тIокIиплIырэ ирэ]

ОсэфэшI глаголмэ яблэкIыгъэ шъуашэр 2

-

88 [eighty-eight]

Past tense of modal verbs 2

Click to see the text:   
адыгабзэEnglish UK
Сэ сишъао нысхъапэм рыджэгу шIоигъуагъэп. My s-- d-- n-- w--- t- p--- w--- t-- d---. +
Сэ сипшъашъэ футбол ешIэнэу фэягъэп. My d------- d-- n-- w--- t- p--- f------- / s----- (a-.). +
Сишъхьагъусэ (сишъуз) шахмат къыздешIэнэу шIоигъуагъэп. My w--- d-- n-- w--- t- p--- c---- w--- m-. +
   
СикIалэхэр къэкIухьакIо кIонхэу фэягъэхэп. My c------- d-- n-- w--- t- g- f-- a w---. +
Ахэмэ унэр къызэIахынэу фэягъэхэп. Th-- d-- n-- w--- t- t--- t-- r---. +
Ахэр гъолъыжьынхэу фэягъэхэп. Th-- d-- n-- w--- t- g- t- b--. +
   
Ащ (хъулъфыгъ) щтыгъэ ышхы хъущтгъагъэп. He w-- n-- a------ t- e-- i-- c----. +
Ащ (хъулъфыгъ) шоколад ышхы хъущтгъагъэп. He w-- n-- a------ t- e-- c--------. +
Ащ (хъулъфыгъ) конфет ышхы хъущтгъагъэп. He w-- n-- a------ t- e-- s-----. +
   
Сэ зыгорэ сшIоигъон сыфитыгъ. I w-- a------ t- m--- a w---. +
Сэ джанэ къызыфэсщэфыжьын сыфитыгъ. I w-- a------ t- b-- m----- a d----. +
Сэ шоколад конфетыр сштэн сыфитыгъ. I w-- a------ t- t--- a c--------. +
   
О къухьэлъатэм тутын ущешъонэу уфитыгъа? We-- y-- a------ t- s---- i- t-- a-------? +
О сымэджэщым пивэ ущешъонэу уфитыгъа? We-- y-- a------ t- d---- b--- i- t-- h-------? +
О хьакIэщым хьэр зыдипщэнэу уфитыгъа? We-- y-- a------ t- t--- t-- d-- i--- t-- h----? +
   
Гъэпсэфыгъом кIэлэцIыкIухэр бэрэ урамым тетынхэу фитыгъэх. Du---- t-- h------- t-- c------- w--- a------ t- r----- o------ l---. +
Ахэр бэрэ щагум щыджэгунхэу фитыгъэх. Th-- w--- a------ t- p--- i- t-- y--- f-- a l--- t---. +
Ахэр бэрэ щысынхэу фитыгъэх. Th-- w--- a------ t- s--- u- l---. +