адыгабзэ » инджилызыбз UK   ОсэфэшI глаголмэ яблэкIыгъэ шъуашэр 2


88 [тiокiиплiырэ ирэ]

ОсэфэшI глаголмэ яблэкIыгъэ шъуашэр 2

-

88 [eighty-eight]

Past tense of modal verbs 2

88 [тIокIиплIырэ ирэ]

ОсэфэшI глаголмэ яблэкIыгъэ шъуашэр 2

-

88 [eighty-eight]

Past tense of modal verbs 2

Click to see the text:   
адыгабзэEnglish UK
Сэ сишъао нысхъапэм рыджэгу шIоигъуагъэп. My s-- d-- n-- w--- t- p--- w--- t-- d---.
Сэ сипшъашъэ футбол ешIэнэу фэягъэп. My d------- d-- n-- w--- t- p--- f------- / s----- (a-.).
Сишъхьагъусэ (сишъуз) шахмат къыздешIэнэу шIоигъуагъэп. My w--- d-- n-- w--- t- p--- c---- w--- m-.
   
СикIалэхэр къэкIухьакIо кIонхэу фэягъэхэп. My c------- d-- n-- w--- t- g- f-- a w---.
Ахэмэ унэр къызэIахынэу фэягъэхэп. Th-- d-- n-- w--- t- t--- t-- r---.
Ахэр гъолъыжьынхэу фэягъэхэп. Th-- d-- n-- w--- t- g- t- b--.
   
Ащ (хъулъфыгъ) щтыгъэ ышхы хъущтгъагъэп. He w-- n-- a------ t- e-- i-- c----.
Ащ (хъулъфыгъ) шоколад ышхы хъущтгъагъэп. He w-- n-- a------ t- e-- c--------.
Ащ (хъулъфыгъ) конфет ышхы хъущтгъагъэп. He w-- n-- a------ t- e-- s-----.
   
Сэ зыгорэ сшIоигъон сыфитыгъ. I w-- a------ t- m--- a w---.
Сэ джанэ къызыфэсщэфыжьын сыфитыгъ. I w-- a------ t- b-- m----- a d----.
Сэ шоколад конфетыр сштэн сыфитыгъ. I w-- a------ t- t--- a c--------.
   
О къухьэлъатэм тутын ущешъонэу уфитыгъа? We-- y-- a------ t- s---- i- t-- a-------?
О сымэджэщым пивэ ущешъонэу уфитыгъа? We-- y-- a------ t- d---- b--- i- t-- h-------?
О хьакIэщым хьэр зыдипщэнэу уфитыгъа? We-- y-- a------ t- t--- t-- d-- i--- t-- h----?
   
Гъэпсэфыгъом кIэлэцIыкIухэр бэрэ урамым тетынхэу фитыгъэх. Du---- t-- h------- t-- c------- w--- a------ t- r----- o------ l---.
Ахэр бэрэ щагум щыджэгунхэу фитыгъэх. Th-- w--- a------ t- p--- i- t-- y--- f-- a l--- t---.
Ахэр бэрэ щысынхэу фитыгъэх. Th-- w--- a------ t- s--- u- l---.