адыгабзэ » инджилызыбз UK   Унэшъо шъуашэр 1


89 [тiокiиплiырэ бгъурэ]

Унэшъо шъуашэр 1

-

+ 89 [eighty-nine]

+ Imperative 1

89 [тIокIиплIырэ бгъурэ]

Унэшъо шъуашэр 1

-

89 [eighty-nine]

Imperative 1

Click to see the text:   
адыгабзэEnglish UK
О узэрэшъхьахынэр – арэущтэу умышъхьахын! Yo- a-- s- l--- – d---- b- s- l---! +
О бэрэ узэрэчъыерэр – бащэрэ умычъый! Yo- s---- f-- s- l--- – d---- s---- s- l---! +
ХэкIотагъэу укъыхэкIыжьы – арэущтэу хэкIотагъэу укъэмыкIожь! Yo- c--- h--- s- l--- – d---- c--- h--- s- l---! +
   
О лъэшэу узэрэщхырэр – арэущтэу лъэшыщэу умыщх! Yo- l---- s- l----- – d---- l---- s- l-----! +
О макIэу узэрэгущыIэрэр – арэущтэу мэкIэ дэдэу умыгущыI! Yo- s---- s- s----- – d---- s---- s- s-----! +
О бащэ уешъо – арэущтэу бэ уемышъу! Yo- d---- t-- m--- – d---- d---- s- m---! +
   
Тутын бащэ иошъу – арэущтэу тутын бащэ имышъу! Yo- s---- t-- m--- – d---- s---- s- m---! +
Бащэрэ Iоф ошIэ – арэущтэу бащэу Iоф умышIэ! Yo- w--- t-- m--- – d---- w--- s- m---! +
ПсынкIэу машинэр зеофэ – арэущтэу псынкIэу машинэр зэмыфэ! Yo- d---- t-- f--- – d---- d---- s- f---! +
   
Зиусхьанэу Мюллер, къэтэдж! Ge- u-- M-. M-----! +
Зиусхьанэу Мюллер, тIыс! Si- d---- M-. M-----! +
Зиусхьанэу Мюллер, щыс! Re---- s------ M-. M-----! +
   
ЩэIагъэ къызыхэжъугъаф! Be p------! +
Шъумыгузажъу! Ta-- y--- t---! +
ТIэкIу зышъуIаж! Wa-- a m-----! +
   
Шъузыфэсакъыжь! Be c------! +
ПIалъэм зежъугъэхъулIэжь! Be p-------! +
Зышъумыгъэдел! Do--- b- s-----! +