адыгабзэ » инджилызыбз UK   Генитив


99 [тiокiиплiырэ пшiыкiубгъурэ]

Генитив

-

+ 99 [ninety-nine]

+ Genitive

99 [тIокIиплIырэ пшIыкIубгъурэ]

Генитив

-

99 [ninety-nine]

Genitive

Click to see the text:   
адыгабзэEnglish UK
синыбджэгъу (пшъашъэ) ичэтыу my g----------- c-t +
синыбджэгъу (кIалэ) ихь my b---------- d-g +
сисабыймэ яджэгуалъэх my c--------- t--s +
   
Мы палътэур сиIофшIэгъу (хъулъфыгъ) ий. Th-- i- m- c---------- o-------. +
Мы машинэр сиIофшIэгъу (бзылъфыгъ) ий. Th-- i- m- c---------- c--. +
Мы IэшIагъэр сиIофшIэгъумэ яй. Th-- i- m- c---------- w---. +
   
Джанэм чыIур къыхэтхъыгъ. Th- b----- f--- t-- s---- i- g---. +
Гаражым иIункIыбзэ кIодыгъэ. Th- g----- k-- i- g---. +
СиIэшъхьэтет икомпьютер къэкъутагъ. Th- b---- c------- i- n-- w------. +
   
Хэта мы пшъэшъэжъыем янэ-ятэхэр? Wh- a-- t-- g----- p------? +
Сыдэущтэу ащ янэ-ятэхэм яунэ сынэсын слъэкIыщт? Ho- d- I g-- t- h-- p------- h----? +
Унэр урамым ыкIэм тет. Th- h---- i- a- t-- e-- o- t-- r---. +
   
Швейцарием икъэлэ шъхьаIэ таущтэу еджэхэра? Wh-- i- t-- n--- o- t-- c------ c--- o- S----------? +
Мы тхылъым сыд шъхьэу иIэр? Wh-- i- t-- t---- o- t-- b---? +
Гъунэгъумэ якIэлэцIыкIумэ сыда ацIэхэр? Wh-- a-- t-- n---- o- t-- n---------- / n--------- (a-.) c-------? +
   
Сыдигъуа кIэлэцIыкIумэ ягъэпсэфыгъор? Wh-- a-- t-- c--------- h-------? +
Сыдигъуа врачыр сымаджэмэ яплъынэу зыригъажьэрэр? Wh-- a-- t-- d------- c----------- t----? +
Музеир сыд сыхьатхэр ары зылажьэхэрэр? Wh-- t--- i- t-- m----- o---? +