адыгабзэ » испаныбз   Унэшъо шъуашэр 1


89 [тiокiиплiырэ бгъурэ]

Унэшъо шъуашэр 1

-

+ 89 [ochenta y nueve]

+ Modo imperativo 1

Click to see the text:   
адыгабзэespañol
О узэрэшъхьахынэр – арэущтэу умышъхьахын! Er-- m-- p-------. – ¡N- s--- t-- p-------! +
О бэрэ узэрэчъыерэр – бащэрэ умычъый! Du----- m----. – ¡N- d------ t----! +
ХэкIотагъэу укъыхэкIыжьы – арэущтэу хэкIотагъэу укъэмыкIожь! Ll---- m-- t----. – ¡N- l------ t-- t----! +
   
О лъэшэу узэрэщхырэр – арэущтэу лъэшыщэу умыщх! Te r--- m-- a---. – ¡N- t- r--- t-- a---! +
О макIэу узэрэгущыIэрэр – арэущтэу мэкIэ дэдэу умыгущыI! Ha---- m-- b---. – ¡N- h----- t-- b---! +
О бащэ уешъо – арэущтэу бэ уемышъу! Be--- d--------. – ¡N- b---- t----! +
   
Тутын бащэ иошъу – арэущтэу тутын бащэ имышъу! Fu--- d--------. – ¡N- f---- t----! +
Бащэрэ Iоф ошIэ – арэущтэу бащэу Iоф умышIэ! Tr------ d--------. – ¡N- t------- t----! +
ПсынкIэу машинэр зеофэ – арэущтэу псынкIэу машинэр зэмыфэ! Va- m-- d------. – ¡N- v---- t-- d------! +
   
Зиусхьанэу Мюллер, къэтэдж! ¡L--------- s---- M-------! +
Зиусхьанэу Мюллер, тIыс! ¡S-------- s---- M-------! +
Зиусхьанэу Мюллер, щыс! ¡Q------ s------- s---- M-------! +
   
ЩэIагъэ къызыхэжъугъаф! ¡T---- p--------! +
Шъумыгузажъу! ¡T----- s- t-----! +
ТIэкIу зышъуIаж! ¡E----- u- m------! +
   
Шъузыфэсакъыжь! ¡T---- c------! +
ПIалъэм зежъугъэхъулIэжь! ¡S-- p------! +
Зышъумыгъэдел! ¡N- s-- t----! +