адыгабзэ » испаныбз   Генитив


99 [тiокiиплiырэ пшiыкiубгъурэ]

Генитив

-

99 [noventa y nueve]

Genitivo

99 [тIокIиплIырэ пшIыкIубгъурэ]

Генитив

-

99 [noventa y nueve]

Genitivo

Click to see the text:   
адыгабзэespañol
синыбджэгъу (пшъашъэ) ичэтыу la g--- d- m- a---- / n---a
синыбджэгъу (кIалэ) ихь el p---- d- m- a---- / n---o
сисабыймэ яджэгуалъэх lo- j------- d- m-- h---s
   
Мы палътэур сиIофшIэгъу (хъулъфыгъ) ий. És-- e- e- a----- d- m- c--------.
Мы машинэр сиIофшIэгъу (бзылъфыгъ) ий. És-- e- e- c---- d- m- c--------.
Мы IэшIагъэр сиIофшIэгъумэ яй. És-- e- e- t------ d- m-- c---------.
   
Джанэм чыIур къыхэтхъыгъ. El b---- d- l- c----- s- h- c----.
Гаражым иIункIыбзэ кIодыгъэ. La l---- d-- g----- h- d-----------.
СиIэшъхьэтет икомпьютер къэкъутагъ. El o-------- d-- j--- e--- e---------.
   
Хэта мы пшъэшъэжъыем янэ-ятэхэр? ¿Q------ s-- l-- p----- d- l- n---?
Сыдэущтэу ащ янэ-ятэхэм яунэ сынэсын слъэкIыщт? ¿C--- s- v- a l- c--- d- s-- p-----?
Унэр урамым ыкIэм тет. La c--- e--- a- f---- d- l- c----.
   
Швейцарием икъэлэ шъхьаIэ таущтэу еджэхэра? ¿C--- s- l---- l- c------ d- S----?
Мы тхылъым сыд шъхьэу иIэр? ¿C--- e- e- t----- d-- l----?
Гъунэгъумэ якIэлэцIыкIумэ сыда ацIэхэр? ¿C--- s- l----- l-- h---- d- l-- v------?
   
Сыдигъуа кIэлэцIыкIумэ ягъэпсэфыгъор? ¿C----- s-- l-- v--------- e-------- d- l-- n----?
Сыдигъуа врачыр сымаджэмэ яплъынэу зыригъажьэрэр? ¿C----- s-- l-- h---- d- c------- d-- d-----?
Музеир сыд сыхьатхэр ары зылажьэхэрэр? ¿C--- e- e- h------ d- a------- d-- m----?