адыгабзэ » испаныбз   Генитив


99 [тiокiиплiырэ пшiыкiубгъурэ]

Генитив

-

+ 99 [noventa y nueve]

+ Genitivo

Click to see the text:   
адыгабзэespañol
синыбджэгъу (пшъашъэ) ичэтыу la g--- d- m- a---- / n---a +
синыбджэгъу (кIалэ) ихь el p---- d- m- a---- / n---o +
сисабыймэ яджэгуалъэх lo- j------- d- m-- h---s +
   
Мы палътэур сиIофшIэгъу (хъулъфыгъ) ий. És-- e- e- a----- d- m- c--------. +
Мы машинэр сиIофшIэгъу (бзылъфыгъ) ий. És-- e- e- c---- d- m- c--------. +
Мы IэшIагъэр сиIофшIэгъумэ яй. És-- e- e- t------ d- m-- c---------. +
   
Джанэм чыIур къыхэтхъыгъ. El b---- d- l- c----- s- h- c----. +
Гаражым иIункIыбзэ кIодыгъэ. La l---- d-- g----- h- d-----------. +
СиIэшъхьэтет икомпьютер къэкъутагъ. El o-------- d-- j--- e--- e---------. +
   
Хэта мы пшъэшъэжъыем янэ-ятэхэр? ¿Q------ s-- l-- p----- d- l- n---? +
Сыдэущтэу ащ янэ-ятэхэм яунэ сынэсын слъэкIыщт? ¿C--- s- v- a l- c--- d- s-- p-----? +
Унэр урамым ыкIэм тет. La c--- e--- a- f---- d- l- c----. +
   
Швейцарием икъэлэ шъхьаIэ таущтэу еджэхэра? ¿C--- s- l---- l- c------ d- S----? +
Мы тхылъым сыд шъхьэу иIэр? ¿C--- e- e- t----- d-- l----? +
Гъунэгъумэ якIэлэцIыкIумэ сыда ацIэхэр? ¿C--- s- l----- l-- h---- d- l-- v------? +
   
Сыдигъуа кIэлэцIыкIумэ ягъэпсэфыгъор? ¿C----- s-- l-- v--------- e-------- d- l-- n----? +
Сыдигъуа врачыр сымаджэмэ яплъынэу зыригъажьэрэр? ¿C----- s-- l-- h---- d- c------- d-- d-----? +
Музеир сыд сыхьатхэр ары зылажьэхэрэр? ¿C--- e- e- h------ d- a------- d-- m----? +