адыгабзэ » хорватыбз   Генитив


99 [тiокiиплiырэ пшiыкiубгъурэ]

Генитив

-

99 [devedeset i devet]

Genitiv

99 [тIокIиплIырэ пшIыкIубгъурэ]

Генитив

-

99 [devedeset i devet]

Genitiv

Click to see the text:   
адыгабзэhrvatski
синыбджэгъу (пшъашъэ) ичэтыу ma--- m--- p----------e
синыбджэгъу (кIалэ) ихь pa- m--- p--------a
сисабыймэ яджэгуалъэх ig----- m--- d---e
   
Мы палътэур сиIофшIэгъу (хъулъфыгъ) ий. To j- m----- m---- k-----.
Мы машинэр сиIофшIэгъу (бзылъфыгъ) ий. To j- a--- m--- k-------.
Мы IэшIагъэр сиIофшIэгъумэ яй. To j- p---- m---- k-----.
   
Джанэм чыIур къыхэтхъыгъ. Du--- o- k------ j- o-----.
Гаражым иIункIыбзэ кIодыгъэ. Kl--- o- g----- j- n-----.
СиIэшъхьэтет икомпьютер къэкъутагъ. Še---- r------- j- p--------.
   
Хэта мы пшъэшъэжъыем янэ-ятэхэр? Tk- s- d--------- r--------?
Сыдэущтэу ащ янэ-ятэхэм яунэ сынэсын слъэкIыщт? Ka-- d- d---- d- k--- n----- r--------?
Унэр урамым ыкIэм тет. Ku-- j- n- k---- u----.
   
Швейцарием икъэлэ шъхьаIэ таущтэу еджэхэра? Ka-- s- z--- g----- g--- Š--------?
Мы тхылъым сыд шъхьэу иIэр? Ko-- j- n----- k-----?
Гъунэгъумэ якIэлэцIыкIумэ сыда ацIэхэр? Ka-- s- z--- s-------- d----?
   
Сыдигъуа кIэлэцIыкIумэ ягъэпсэфыгъор? Ka-- s- d----- š------ p-------?
Сыдигъуа врачыр сымаджэмэ яплъынэу зыригъажьэрэр? Ka-- s- l---------- t------- z- p--------?
Музеир сыд сыхьатхэр ары зылажьэхэрэр? Ka-- j- o------ m----?