адыгабзэ » македоныбз   Унэшъо шъуашэр 1


89 [тiокiиплiырэ бгъурэ]

Унэшъо шъуашэр 1

-

89 [осумдесет и девет]
89 [osumdeset i dewet]

Императив 1 (Наредбена форма)
Imperatiw 1 (Naredbena forma)

89 [тIокIиплIырэ бгъурэ]

Унэшъо шъуашэр 1

-

89 [осумдесет и девет]
89 [osumdeset i dewet]

Императив 1 (Наредбена форма)
Imperatiw 1 (Naredbena forma)

Click to see the text:   
адыгабзэмакедонски
О узэрэшъхьахынэр – арэущтэу умышъхьахын! Ти с- т---- м------ / м------- – н- б--- т---- м------ / м--------
T- s- t---- m------ / m------- – n- b--- t---- m------ / m-------!
О бэрэ узэрэчъыерэр – бащэрэ умычъый! Ти с---- т---- д---- – н- с--- т---- д-----
T- s------ t---- d---- – n- s--- t---- d----!
ХэкIотагъэу укъыхэкIыжьы – арэущтэу хэкIотагъэу укъэмыкIожь! Ти д----- т---- д---- – н- д----- т---- д-----
T- d------- t---- d----- – n- d----- t---- d-----!
   
О лъэшэу узэрэщхырэр – арэущтэу лъэшыщэу умыщх! Ти с- с---- т---- г----- – н---- д- с- с---- т---- г------
T- s- s------ t---- g----- – n---- d- s- s------ t---- g-----!
О макIэу узэрэгущыIэрэр – арэущтэу мэкIэ дэдэу умыгущыI! Ти з------- т---- т---- – н- з------- т---- т-----
T- s--------- t---- t---- – n- s------- t---- t----!
О бащэ уешъо – арэущтэу бэ уемышъу! Ти п--- п------- – н- п-- т---- м-----
T- p----- p------- – n- p-- t---- m----!
   
Тутын бащэ иошъу – арэущтэу тутын бащэ имышъу! Ти п---- п------- – н- п--- т---- м-----
T- p-------- p------- – n- p----- t---- m----!
Бащэрэ Iоф ошIэ – арэущтэу бащэу Iоф умышIэ! Ти р------ п------- – н- р----- т---- м-----
T- r-------- p------- – n- r----- t---- m----!
ПсынкIэу машинэр зеофэ – арэущтэу псынкIэу машинэр зэмыфэ! Ти в---- п------ – н- в--- т---- б----
T- w------ p------ – n- w--- t---- b---!
   
Зиусхьанэу Мюллер, къэтэдж! Ст------ г-------- М-----
S------- g-------- M----!
Зиусхьанэу Мюллер, тIыс! Се------ г-------- М-----
S------- g-------- M----!
Зиусхьанэу Мюллер, щыс! Ос------ н- м------- г-------- М-----
O------- n- m------- g-------- M----!
   
ЩэIагъэ къызыхэжъугъаф! Им---- т-------
I----- t------!
Шъумыгузажъу! Не б-------
N- b------!
ТIэкIу зышъуIаж! По------- е--- м------
P----------- j---- m-----!
   
Шъузыфэсакъыжь! Би---- в----------
B----- w---------!
ПIалъэм зежъугъэхъулIэжь! Би---- т-----
B----- t-------!
Зышъумыгъэдел! Не б----- г-------
N- b----- g------!