адыгабзэ » португалыбз PT   Генитив


99 [тiокiиплiырэ пшiыкiубгъурэ]

Генитив

-

+ 99 [noventa e nove]

+ Genitivo

99 [тIокIиплIырэ пшIыкIубгъурэ]

Генитив

-

99 [noventa e nove]

Genitivo

Click to see the text:   
адыгабзэportuguês PT
синыбджэгъу (пшъашъэ) ичэтыу o g--- d- m---- n------a +
синыбджэгъу (кIалэ) ихь o c-- d- m-- n------o +
сисабыймэ яджэгуалъэх os b--------- d-- m--- f----s +
   
Мы палътэур сиIофшIэгъу (хъулъфыгъ) ий. Es-- é o c----- d- m-- c-----. +
Мы машинэр сиIофшIэгъу (бзылъфыгъ) ий. Es-- é o c---- d- m---- c-----. +
Мы IэшIагъэр сиIофшIэгъумэ яй. Es-- é o t------- d-- m--- c------. +
   
Джанэм чыIур къыхэтхъыгъ. O b---- d- c----- c---. +
Гаражым иIункIыбзэ кIодыгъэ. A c---- d- g------ d----------. +
СиIэшъхьэтет икомпьютер къэкъутагъ. O c--------- d- c---- e--- a-------. +
   
Хэта мы пшъэшъэжъыем янэ-ятэхэр? Qu-- é q-- s-- o- p--- d- r-------? +
Сыдэущтэу ащ янэ-ятэхэм яунэ сынэсын слъэкIыщт? Co-- é q-- c---- à c--- d-- s--- p---? +
Унэр урамым ыкIэм тет. A c--- é / f--- n- f-- d- r--. +
   
Швейцарием икъэлэ шъхьаIэ таущтэу еджэхэра? Co-- é q-- s- c---- a c------ d- S----? +
Мы тхылъым сыд шъхьэу иIэр? Qu-- é o t----- d- l----? +
Гъунэгъумэ якIэлэцIыкIумэ сыда ацIэхэр? Co-- é q-- s- c----- o- f----- d-- v-------? +
   
Сыдигъуа кIэлэцIыкIумэ ягъэпсэфыгъор? Qu---- é q-- s-- a- f----- (d- e-----) d-- c-------? +
Сыдигъуа врачыр сымаджэмэ яплъынэу зыригъажьэрэр? Qu--- s-- o- h------- d- a---------- d- m-----? +
Музеир сыд сыхьатхэр ары зылажьэхэрэр? Qu--- s-- o- h------- d- a------- d- m----? +