адыгабзэ » румыныбз   Генитив


99 [тiокiиплiырэ пшiыкiубгъурэ]

Генитив

-

99 [nouăzeci şi nouă]

Genitiv

99 [тIокIиплIырэ пшIыкIубгъурэ]

Генитив

-

99 [nouăzeci şi nouă]

Genitiv

Click to see the text:   
адыгабзэromână
синыбджэгъу (пшъашъэ) ичэтыу pi---- p-------- m--e
синыбджэгъу (кIалэ) ихь câ----- p---------- m-u
сисабыймэ яджэгуалъэх ju------- c------- m-i
   
Мы палътэур сиIофшIэгъу (хъулъфыгъ) ий. Ac---- e--- p------- c-------- m--.
Мы машинэр сиIофшIэгъу (бзылъфыгъ) ий. Ac----- e--- m----- c------ m---.
Мы IэшIагъэр сиIофшIэгъумэ яй. As-- e--- m---- c-------- m--.
   
Джанэм чыIур къыхэтхъыгъ. Na------- d- l- c----- s-- d-------.
Гаражым иIункIыбзэ кIодыгъэ. Ch--- d- l- g---- a d-------.
СиIэшъхьэтет икомпьютер къэкъутагъ. Ca---------- ş------ e--- s------.
   
Хэта мы пшъэшъэжъыем янэ-ятэхэр? Ci-- s--- p------- f----?
Сыдэущтэу ащ янэ-ятэхэм яунэ сынэсын слъэкIыщт? Cu- a---- l- c--- p--------- e-?
Унэр урамым ыкIэм тет. Ca-- e--- a-------- l- c------ s------.
   
Швейцарием икъэлэ шъхьаIэ таущтэу еджэхэра? Cu- s- n------ c------- E-------?
Мы тхылъым сыд шъхьэу иIэр? Ca-- e--- t----- c-----?
Гъунэгъумэ якIэлэцIыкIумэ сыда ацIэхэр? Cu- s- n----- c----- v--------?
   
Сыдигъуа кIэлэцIыкIумэ ягъэпсэфыгъор? Câ-- s--- v-------- ş------ a-- c-------?
Сыдигъуа врачыр сымаджэмэ яплъынэу зыригъажьэрэр? Câ-- s--- o---- d- v----- a-- d---------?
Музеир сыд сыхьатхэр ары зылажьэхэрэр? Ca-- s--- o---- d- d--------- a-- m-------?