Afrikaans » Engels UK   Verlede tyd van modale werkwoorde 2


88 [agt en tagtig]

Verlede tyd van modale werkwoorde 2

-

88 [eighty-eight]

Past tense of modal verbs 2

88 [agt en tagtig]

Verlede tyd van modale werkwoorde 2

-

88 [eighty-eight]

Past tense of modal verbs 2

Klik om die teks te sien:   
AfrikaansEnglish UK
My seun wou nie met die pop speel nie. My s-- d-- n-- w--- t- p--- w--- t-- d---.
My dogter wou nie sokker speel nie. My d------- d-- n-- w--- t- p--- f------- / s----- (a-.).
My vrou wou nie met my skaak speel nie. My w--- d-- n-- w--- t- p--- c---- w--- m-.
   
My kinders wou nie gaan stap nie. My c------- d-- n-- w--- t- g- f-- a w---.
Hulle wou nie die kamer opruim nie. Th-- d-- n-- w--- t- t--- t-- r---.
Hulle wou nie gaan slaap nie. Th-- d-- n-- w--- t- g- t- b--.
   
Hy mag nie roomys geëet het nie. He w-- n-- a------ t- e-- i-- c----.
Hy mag nie sjokolade geëet het nie. He w-- n-- a------ t- e-- c--------.
Hy mag nie lekkergoed geëet het nie. He w-- n-- a------ t- e-- s-----.
   
Ek mag vir iets gewens het. I w-- a------ t- m--- a w---.
Ek mag vir my ’n rok gekoop het. I w-- a------ t- b-- m----- a d----.
Ek mag vir my ’n sjokolade gevat het. I w-- a------ t- t--- a c--------.
   
Mag jy in die vliegtuig rook? We-- y-- a------ t- s---- i- t-- a-------?
Mag jy in die hospitaal bier drink? We-- y-- a------ t- d---- b--- i- t-- h-------?
Mag jy die hond in die hotel saamneem? We-- y-- a------ t- t--- t-- d-- i--- t-- h----?
   
In die vakansie mag die kinders laat uitgebly het. Du---- t-- h------- t-- c------- w--- a------ t- r----- o------ l---.
Hulle mag lank in die werf gespeel het. Th-- w--- a------ t- p--- i- t-- y--- f-- a l--- t---.
Hulle mag laat wakker gebly het. Th-- w--- a------ t- s--- u- l---.