Afrikaans » Hebreeus   Imperatief 1


89 [nege en tagtig]

Imperatief 1

-

‫89 [שמונים ותשע]‬
89 [shmonim w'tesha]

‫ציווי 1‬
tsiwuy 1

89 [nege en tagtig]

Imperatief 1

-

‫89 [שמונים ותשע]‬
89 [shmonim w'tesha]

‫ציווי 1‬
tsiwuy 1

Klik om die teks te sien:   
Afrikaansעברית
Jy is so lui – moet nie so lui wees nie! ‫א- / ה כ- כ- ע--- / י- – א- ת---- / י כ- כ- ע--- / י---
a---/a- k-- k--- a-----/a------- – a- t-----/t---- k-- k--- a-----/a-------!
Jy slaap so lank – moet nie so lank slaap nie! ‫א- / ה י-- כ- כ- ה--- – א- ת--- / י כ- כ- ה-----
a---/a- y-----/y------- k-- k--- h----- – a- t-----/t----- k-- k--- h-----!
Jy kom so laat – moet nie so laat kom nie! ‫א- / ה מ--- / ה כ- כ- מ---- – א- ת--- / י כ- כ- מ------
a---/a- m-----/m----- k-- k--- m------ – a- t-----/t---- k-- k--- m------!
   
Jy lag so hard – moet nie so hard lag nie! ‫א- / ה צ--- / ת ב--- כ- ר- – א- ת--- / י ב--- כ- ר---
a---/a- t-----/t------- b---- k-- r-- – a- t------/t------ b--- k-- r--!
Jy praat so sag – moet nie so sag praat nie! ‫א- / ה מ--- / ת כ- כ- ב--- – א- ת--- / י כ- כ- ב-----
a---/a- m------/m-------- k-- k--- b------- – a- t------/t------ k-- k--- b-------!
Jy drink te veel – moet nie so baie drink nie! ‫א- / ה ש--- י--- מ-- – א- ת--- / י כ- כ- ה-----
a---/a- s-----/s----- y---- m---- – a- t------/t----- k-- k--- h-----!
   
Jy rook te veel – moet nie so baie rook nie! ‫א- / ה מ--- / ת י--- מ-- – א- ת--- / י כ- כ- ה-----
a---/a- m-------/m--------- y---- m---- – a- t-------/t------- k-- k--- h-----!
Jy werk te veel – moet nie so baie werk nie! ‫א- / ה ע--- / ת י--- מ-- – א- ת---- / י כ- כ- ה-----
a---/a- o---/o----- y---- m---- – a- t------/t------ k-- k--- h-----!
Jy ry te vinnig – moet nie so vinnig ry nie! ‫א- / ה נ--- / ת מ-- מ-- – א- ת--- / י כ- כ- מ----
a---/a- n-----/n------ m---- m---- – a- t----/t---- k-- k--- m----!
   
Staan op, Meneer Müller! ‫ק--- מ- מ-----
q--- m-- m----!
Sit, Meneer Müller! ‫ש-- מ- מ-----
s---- m-- m----!
Bly sit, Meneer Müller! ‫ה--- ל---- מ- מ-----
h------- l-------- m-- m----!
   
Wees geduldig! ‫ס-------
s-------!
Neem u tyd! ‫א- ת--- / י--
a- t------/t-------!
Wag ’n oomblik! ‫ח-- / י ר----
x----/x--- r---!
   
Wees versigtig! ‫ה--- / י--
h------/h-------!
Wees betyds! ‫ד--- / י--
d----/d----!
Moet nie dom wees nie! ‫א- ת---- / י ט--- / ה--
a- t-----/t--- t-----/t------!