Afrikaans » Georgies   Imperatief 1


89 [nege en tagtig]

Imperatief 1

-

89 [ოთხმოცდაცხრა]
89 [otkhmotsdatskhra]

ბრძანებითი კილო 1
brdzanebiti k'ilo 1

89 [nege en tagtig]

Imperatief 1

-

89 [ოთხმოცდაცხრა]
89 [otkhmotsdatskhra]

ბრძანებითი კილო 1
brdzanebiti k'ilo 1

Klik om die teks te sien:   
Afrikaansქართული
Jy is so lui – moet nie so lui wees nie! შე- ძ----- ზ------ ხ-- – ნ- ხ-- ა---- ზ-------
s--- d------ z------- k--- – n- k--- a---- z-------!
Jy slaap so lank – moet nie so lank slaap nie! შე- დ------ გ------ – ნ- გ------ ა---- ხ----
s--- d------- g------- – n- g------- a---- k----!
Jy kom so laat – moet nie so laat kom nie! შე- ძ----- გ---- მ------ – ნ- მ------ ა-- გ-----
s--- d------ g---- m------- – n- m------- a-- g----!
   
Jy lag so hard – moet nie so hard lag nie! შე- ძ----- ხ------- ი---- – ნ- ი---- ა-- ხ--------
s--- d------ k--------- i----- – n- i----- a-- k---------!
Jy praat so sag – moet nie so sag praat nie! შე- ძ----- ჩ---- ლ-------- – ნ- ლ-------- ა-- ჩ-----
s--- d------ c----- l---------- – n- l---------- a-- c-----!
Jy drink te veel – moet nie so baie drink nie! შე- ძ----- ბ---- ს--- – ნ- ს--- ა------
s--- d------ b---- s--- – n- s--- a-----!
   
Jy rook te veel – moet nie so baie rook nie! შე- ძ----- ბ---- ე---- – ნ- ე---- ა------
s--- d------ b---- e------ – n- e------ a-----!
Jy werk te veel – moet nie so baie werk nie! შე- ძ----- ბ---- მ----- – ნ- მ----- ა------
s--- d------ b---- m------ – n- m------ a-----!
Jy ry te vinnig – moet nie so vinnig ry nie! შე- ძ----- ჩ---- მ------ – ნ- მ------ ა-- ჩ-----
s--- d------ c----- m------- – n- m------- a-- c-----!
   
Staan op, Meneer Müller! აბ-------- ბ----- მ------
a---------- b------ m-----!
Sit, Meneer Müller! და--------- ბ----- მ------
d----------- b------ m-----!
Bly sit, Meneer Müller! ბრ----------- ბ----- მ------
b------------- b------ m-----!
   
Wees geduldig! მო--------
m--------!
Neem u tyd! ნუ ი--------
n- i--------!
Wag ’n oomblik! მო--------
m--------!
   
Wees versigtig! ფრ------ ი------
p-------- i-----!
Wees betyds! პუ--------- ი------
p------------ i-----!
Moet nie dom wees nie! ნუ ი------ ს------
n- i------ s-----!