Afrikaans » Masedonies   Imperatief 1


89 [nege en tagtig]

Imperatief 1

-

89 [осумдесет и девет]
89 [osumdeset i dewet]

Императив 1 (Наредбена форма)
Imperatiw 1 (Naredbena forma)

89 [nege en tagtig]

Imperatief 1

-

89 [осумдесет и девет]
89 [osumdeset i dewet]

Императив 1 (Наредбена форма)
Imperatiw 1 (Naredbena forma)

Klik om die teks te sien:   
Afrikaansмакедонски
Jy is so lui – moet nie so lui wees nie! Ти с- т---- м------ / м------- – н- б--- т---- м------ / м--------
T- s- t---- m------ / m------- – n- b--- t---- m------ / m-------!
Jy slaap so lank – moet nie so lank slaap nie! Ти с---- т---- д---- – н- с--- т---- д-----
T- s------ t---- d---- – n- s--- t---- d----!
Jy kom so laat – moet nie so laat kom nie! Ти д----- т---- д---- – н- д----- т---- д-----
T- d------- t---- d----- – n- d----- t---- d-----!
   
Jy lag so hard – moet nie so hard lag nie! Ти с- с---- т---- г----- – н---- д- с- с---- т---- г------
T- s- s------ t---- g----- – n---- d- s- s------ t---- g-----!
Jy praat so sag – moet nie so sag praat nie! Ти з------- т---- т---- – н- з------- т---- т-----
T- s--------- t---- t---- – n- s------- t---- t----!
Jy drink te veel – moet nie so baie drink nie! Ти п--- п------- – н- п-- т---- м-----
T- p----- p------- – n- p-- t---- m----!
   
Jy rook te veel – moet nie so baie rook nie! Ти п---- п------- – н- п--- т---- м-----
T- p-------- p------- – n- p----- t---- m----!
Jy werk te veel – moet nie so baie werk nie! Ти р------ п------- – н- р----- т---- м-----
T- r-------- p------- – n- r----- t---- m----!
Jy ry te vinnig – moet nie so vinnig ry nie! Ти в---- п------ – н- в--- т---- б----
T- w------ p------ – n- w--- t---- b---!
   
Staan op, Meneer Müller! Ст------ г-------- М-----
S------- g-------- M----!
Sit, Meneer Müller! Се------ г-------- М-----
S------- g-------- M----!
Bly sit, Meneer Müller! Ос------ н- м------- г-------- М-----
O------- n- m------- g-------- M----!
   
Wees geduldig! Им---- т-------
I----- t------!
Neem u tyd! Не б-------
N- b------!
Wag ’n oomblik! По------- е--- м------
P----------- j---- m-----!
   
Wees versigtig! Би---- в----------
B----- w---------!
Wees betyds! Би---- т-----
B----- t-------!
Moet nie dom wees nie! Не б----- г-------
N- b----- g------!