Afrikaans » Marathi   Imperatief 1


89 [nege en tagtig]

Imperatief 1

-

८९ [एकोणनव्वद]
89 [Ēkōṇanavvada]

आज्ञार्थक १
ājñārthaka 1

89 [nege en tagtig]

Imperatief 1

-

८९ [एकोणनव्वद]
89 [Ēkōṇanavvada]

आज्ञार्थक १
ājñārthaka 1

Klik om die teks te sien:   
Afrikaansमराठी
Jy is so lui – moet nie so lui wees nie! तू ख-- आ--- आ--- – इ--- / इ--- आ--- ह-- न---.
t- k---- ā---- ā---- – i----/ i---- ā---- h--- n-----.
Jy slaap so lank – moet nie so lank slaap nie! तू ख-- व-- झ----- / झ----- – इ----- उ---- झ--- न---.
T- k---- v--- j--------/ j-------- – i----- u---- j---- n-----.
Jy kom so laat – moet nie so laat kom nie! तू घ-- ख-- उ---- य---- / य---- – इ----- उ---- य-- न---.
T- g---- k---- u---- y-----/ y----- – i----- u---- y--- n-----.
   
Jy lag so hard – moet nie so hard lag nie! तू ख-- म------- ह---- / ह---- – इ----- म------- ह-- न---.
T- k---- m------- h-------/ h------- – i----- m------- h--- n-----.
Jy praat so sag – moet nie so sag praat nie! तू ख-- ह-- ब----- / ब----- – इ--- ह-- ब--- न---.
T- k---- h--- b-------/ b------- – i---- h--- b--- n-----.
Jy drink te veel – moet nie so baie drink nie! तू ख-- प---- / प---- – इ--- प-- न---.
T- k---- p-----/ p----- – i---- p--- n-----.
   
Jy rook te veel – moet nie so baie rook nie! तू ख-- ध------- क---- / क---- – इ--- ध------- क-- न---.
T- k---- d--------- k-------/ k------- – i---- d--------- k--- n-----.
Jy werk te veel – moet nie so baie werk nie! तू ख-- क-- क---- / क---- – इ--- क-- क-- न---.
T- k---- k--- k-------/ k------- – i---- k--- k--- n-----.
Jy ry te vinnig – moet nie so vinnig ry nie! तू ख-- व----- ग--- च------ / च------ – इ----- व----- ग--- च---- न---.
T- k---- v----- g--- c---------/ c--------- – i----- v----- g--- c----- n-----.
   
Staan op, Meneer Müller! उठ-- श------ म------
U---- ś------ m------!
Sit, Meneer Müller! बस-- श------ म------
B---- ś------ m------!
Bly sit, Meneer Müller! बस-- र--- श------ म------
B----- r---- ś------ m------!
   
Wees geduldig! सं-- ब----.
S------ b-----.
Neem u tyd! आप-- व-- घ---.
Ā---- v--- g---.
Wag ’n oomblik! क्---- थ----.
K--------- t-----.
   
Wees versigtig! जप--.
J-----.
Wees betyds! वक----- ब--.
V-------- b---.
Moet nie dom wees nie! मू--- ब-- न--.
M----- b--- n---.