Afrikaans » Tigrinya   Imperatief 2


90 [negentig]

Imperatief 2

-

90 [ተስዓ]
90 [tesi‘a]

ትእዛዝ 2
ti’izazi 2

90 [negentig]

Imperatief 2

-

90 [ተስዓ]
90 [tesi‘a]

ትእዛዝ 2
ti’izazi 2

Klik om die teks te sien:   
Afrikaansትግርኛ
Skeer jouself! ተላ--
t-------!
Was jouself! ተሓ---
t----------!
Kam jou hare! ተመ---
t---------!
   
Bel! ደው-- ደ-- ኢ---
d------ d----- ī-----!
Begin! ጀም-- ጀ-- ኢ---
j------ j----- ī-----!
Hou op! ኣቓ--- ኣ--- ኢ---
a----------- a--------- ī-----!
   
Los dit! ግደ-- ግ--- ኢ---
g------ g------- ī-----!
Sê dit! ተዛ--- ተ--- ኢ---
t-------- t------- ī-----!
Koop dit! ግዛ--- ግ--- ኢ---
g-------- g------- ī-----!
   
Moet nooit oneerlik wees nie! ዘይ--- ኣ-----
z--------- a---------!
Moet nooit stout wees nie! ደፋ- ኣ-----
d----- a---------!
Moet nooit onbeskof wees nie! ዘይ--- ዘ----- ኣ-----
z---------- z------------ a---------!
   
Wees altyd eerlik! ኩሉ ግ- እ-- ኩ--
k--- g--- i---- k---!
Wees altyd gaaf! ኩሉ ግ- ሕ--- ኩ--
k--- g--- h-------- k---!
Wees altyd hoflik / beleefd! ኩሉ ግ- ብ-- ኩ--
k--- g--- b------ k---!
   
Mooi loop/ry! ብሰ-- ኣ- ገ--- የ-----
b------- a-- g-------- y----------!
Sien mooi na jouself om! ኣብ ን---- ተ----
a-- n---------- t------------u
Besoek ons gou weer! ኣብ ቀ-- ካ--- ግ- በ----
a-- k------ k------- g--- b----------!