eesti » inglise UK   Inimesed


1 [üks]

Inimesed

-

+ 1 [one]

+ People

Vajutage teksti nägemiseks:   
eestiEnglish UK
mina II +
mina ja sina I a-- y-u +
meie mõlemad bo-- o- us +
   
tema he +
tema ja tema he a-- s-e +
nemad mõlemad th-- b--h +
   
mees th- m-n +
naine th- w---n +
laps th- c---d +
   
perekond a f----y +
minu perekond my f----y +
Minu perekond on siin. My f----- i- h---. +
   
Mina olen siin. I a- h---. +
Sina oled siin. Yo- a-- h---. +
Tema on siin ja tema on siin. He i- h--- a-- s-- i- h---. +
   
Meie oleme siin. We a-- h---. +
Teie olete siin. Yo- a-- h---. +
Nad kõik on siin. Th-- a-- a-- h---. +
   

Keeleõppega Alzheimeri tõve vastu

Keeleõpe aitab vaimselt tervena püsida. Keeleoskus aitab ära hoida dementsust. Arvukad teaduslikud uuringud on seda tõestanud. Õppija vanus ei ole oluline. Oluline on aju regulaarne treenimine. Sõnavara õppimise aktiveerib aju erinevaid piirkondi. Antud piirkonnad kontrollivad olulisi tunnetuslikke protsesse. Seetõttu on mitmekeelsed inimesed tähelepanelikumad. Nad suudavad ka paremini keskenduda. Mitmekeelsusel on veel eeliseid. Mitut keelt valdavad inimesed on paremad otsustajad. See tähendab, et nad otsustavad kiiremini. Põhjuseks on asjaolu, et nende aju on õppinud valima.

Nende ajul on ühe asja jaoks alati vähemalt kaks vastet. Iga vaste on arvestatav variant. Seepärast teevad mitmekeelsed inimesed pidevalt otsuseid. Nende aju on harjunud paljude erinevate võimaluste vahel valima. Ning selline treenimine ei arenda vaid meie aju kõnekeskust. Mitmekeelsusest saavad kasu mitmed aju piirkonnad. Keeleoskus tähendab inimesele paremat kognitiivset kontrolli. Loomulikult ei hoia keeleoskus dementsust ära. Kuid mitut keelt valdavatel inimestel areneb haigus aeglasemalt. Ja nende ajud paistavad paremini haiguse mõjudega toime tulla eemaldumist paremini tasakaalustada mõju. Keele õppijad sümptomid dementsuse esinevad nõrgemat vormi. Segadust ja unustamine on kergem. Seetõttu, vanu ja noori kasu sama keele omandamine. Ja: koos iga keel muutub lihtsam õppida uus. Niisiis, me peaks kõik sirutavad asemel meditsiini sõnaraamat!
Arvake ära, mis keelega tegu on!
_______ keel kuulub indogermaani keelte hulka. See ei ole aga mitte ühegi teise keelega sellest grupist lähemalt suguluses. Veel ei ole teada, kuidas _______ keel täpselt tekkis. Tänapäeval räägitakse seda peamiselt _______s ja Kosovos. See on emakeeleks kuuele miljonile inimesele. _______ keel jaotub kahte suurde dialektigruppi. Shkumbini jõgi on piiriks põhja- ja lõunamurdele.

Mõningates aspektides erinevad nad üksteisest suuresti. _______ kirjakeel fikseeriti alles 20. sajandil. Keelt kirjutatakse ladina tähtedega. Grammatika sarnaneb osaliselt kreeka ja rumeenia keelele. Paralleele võib leida ka lõunaslaavi keeltest. Kõik need sarnasused tulenevad kontaktolukordadest. Keda keeled huvitavad, peaks ilmtingimata _______ keelt õppima. Nimelt on see üks unikaalne keel!