eesti » inglise UK   Eile – täna – homme


10 [kümme]

Eile – täna – homme

-

+ 10 [ten]

+ Yesterday – today – tomorrow

Vajutage teksti nägemiseks:   
eestiEnglish UK
Eile oli laupäev. Ye------- w-- S-------. +
Eile olin ma kinos. I w-- a- t-- c----- y--------. +
Film oli huvitav. Th- f--- w-- i----------. +
   
Täna on pühapäev. To--- i- S-----. +
Täna ma ei tööta. I’- n-- w------ t----. +
Ma jään koju. I’- s------ a- h---. +
   
Homme on esmaspäev. To------ i- M-----. +
Homme teen jälle tööd. To------ I w--- w--- a----. +
Ma töötan büroos. I w--- a- a- o-----. +
   
Kes see on? Wh- i- t---? +
See on Peter. Th-- i- P----. +
Peter on õpilane. Pe--- i- a s------. +
   
Kes see on? Wh- i- t---? +
See on Martha. Th-- i- M-----. +
Martha on sekretär. Ma---- i- a s--------. +
   
Peter ja Martha on sõbrad. Pe--- a-- M----- a-- f------. +
Peter on Martha poiss-sõber. Pe--- i- M------- f-----. +
Martha on Peteri tüdruksõber. Ma---- i- P------ f-----. +
   

Unes õppimine

Tänapäeval on võõrkeele õppimine osa üldharidussüsteemist. Kui nende õppimine vaid nii tüütu poleks! Meil on häid uudiseid neile, kel on õppimisega raskusi. Muide, me õpime kõige tõhusamalt magades! Hulgaliselt teadustöid on sellele järeldusele jõudnud. Seda teadmist saame me keeleõppes kasutada. Magades töötleme me päeva sündmusi. Meie aju analüüsib uusi kogemusi. Kõik, mida oleme kogenud, mõeldakse uuesti läbi. Ja uus teave kinnistub meie ajju. Materjal, mida oleme õppinud vahetult enne uinumist, talletub eriti hästi. Seepärast võib olla kasulik korrata olulist materjali õhtul. Erinevad unefaasid tegelevad erineva õppematerjaliga.

REM-uni on abiks psühhomotoorsel õppimisel. Sellesse kategooriasse kuuluvad muusika ja sport. Seevastu uute teadmiste omandamine toimub sügava une faasis. Siis vaadatakse üle kogu õpitud materjal. Isegi sõnavara ja grammatika! Keelt õppides teeb meie aju väga rasket tööd. Ta peab salvestama uusi sõnu ja reegleid. Kõik tuleb magamise ajal uuesti läbi töötada. Teadlased kutsuvad seda kordusteooriaks. Siiski on oluline, et sa magaksid hästi. Keha ja vaim peavad korralikult taastuma. Alles siis teeb aju tõhusat tööd. Võib öelda, et hea uni = hea tunnetuslik võimekus. Kui meie puhkame, töötab meie aju edasi. Niisiis: Gute Nacht, good night, buona notte, dobrou noc!
Arvake ära, mis keelega tegu on!
Briti _______ keel on _______ keele vorm, mida räägitakse Suurbritannias. Ta kuulub läänegermaani keelte hulka. See on emakeeleks 60 miljonile inimesele. See eristub mõneti Ameerika _______ keelest. Seetõttu räägitakse _______ keelest kui pluritsentrilisest keelest. See on keel, millel on mitmeid standardvariante. Erinevused võivad olla näiteks häälduses, sõnavaras ja õigekirjas.

Briti _______ keel jaguneb paljudeks dialektideks, mis osaliselt väga erinevad on. Pikka aega peeti dialektirääkijaid harimatuteks ning nad ei saanud häid töökohti. Tänapäeval on see teisiti, isegi kui dialektid Suurbritannias ikka veel suurt rolli mängivad. Briti _______ keeles leidub palju prantsuse keele mõjutusi. See ulatub aastasse 1066, kui normannid Suurbritannia vallutasid. Koloniaalajal aga, vastupidiselt, viis Suurbritannia oma keele teistele mandritele. Nii muutus _______ keel sajandite jooksul maailma tähtsaimaks keeleks. Õppige _______ keelt, aga palun selle originaalversiooni!