eesti » inglise UK   Määrsõnad


100 [sada]

Määrsõnad

-

+ 100 [one hundred]

+ Adverbs

Vajutage teksti nägemiseks:   
eestiEnglish UK
juba kunagi – mitte kunagi al----- – n-- y-t +
Olete te juba kunagi Berliinis olnud? Ha-- y-- a------ b--- t- B-----? +
Ei, mitte kunagi. No- n-- y--. +
   
keegi – mitte keegi so----- – n- o-e +
Tunnete te siin kedagi? Do y-- k--- s------ h---? +
Ei, ma ei tunne siin mitte kedagi. No- I d---- k--- a----- h---. +
   
veel – mitte enam a l----- l----- – n-- m--- l----r +
Jääte te veel kauaks siia? Wi-- y-- s--- h--- a l----- l-----? +
Ei, ma ei jää enam kauaks siia. No- I w---- s--- h--- m--- l-----. +
   
veel midagi – ei midagi so------- e--- – n------ e--e +
Soovite te veel midagi juua? Wo--- y-- l--- t- d---- s-------- e---? +
Ei, ma ei soovi enam midagi. No- I d---- w--- a------- e---. +
   
juba midagi – mitte veel so------- a------ – n------ y-t +
Olete te juba midagi söönud? Ha-- y-- a------ e---- s--------? +
Ei, ma ei ole veel midagi söönud. No- I h------ e---- a------- y--. +
   
veel keegi – mitte keegi so----- e--- – n- o-- e--e +
Soovib keegi veel kohvi? Do-- a----- e--- w--- a c-----? +
Ei, mitte keegi. No- n- o-- e---. +
   

Araabia keel

Araabia keel on üks olulisemaid keeli maailmas. Araabia keelt kõneleb rohkem kui 300 miljonit inimest. Nad elavad aga 20 erinevas riigis. Araabia keel kuulub afro-asiaadi keelte hulka. Araabia keel sai alguse tuhandeid aastaid tagasi. Esimesena hakati seda rääkima Araabia poolsaarel. Sealt levis keel edasi mujale. Suuline araabia keel erineb araabia üldkeelest väga palju. Araabia keelel on ka palju erinevaid dialekte. Võib öelda, et seda räägitakse igas piirkonnas erinevalt. Erinevate murrete esindajad tihtipeale ei mõista üksteist üldse. Seepärast on araabia päritolu filmid tavaliselt dubleeritud. Vaid nii saab filmist aru kogu keelkond.

Klassikalist üldaraabia keelt räägitakse tänapäeval harva. Seda võib leida vaid kirjutiste näol. Raamatud ja ajalehed on kirjutatud tavalises araabia üldkeeles. Tänapäeval pole olemas üht araabia tehnilist keelt. Tehnilised terminid on tavaliselt pärit teistest keeltest. Rohkem kui ükski teine keel domineerivad antud vallas inglise ja prantsuse keel. Viimastel aastatel on suurenenud huvi araabia keele vastu. Aina rohkem inimesi tahab õppida araabia keelt Igas ülikoolis ja paljudes koolides pakutakse araabia keele kursuseid. Paljud peavad araabia keele kirjapilti eriti põnevaks. Selle kirjapilt liigub paremalt vasakule. Araabia keele hääldus ja grammatika pole lihtsad. Seal leidub hääldusi ja reegleid, mida teistes keeltes ei tunta. Õppimisel peaks järgima teatud korda. Kõigepealt hääldus, siis grammatika, seejärel kirjutamine...
Arvake ära, mis keelega tegu on!
_______ keel kuulub _______-kadai keelte perekonda. See on emakeeleks umbes 20 miljonile inimesele. _______ keel, erinevalt teistest lääne keeltest, on toonkeel. Toonkeelte puhul otsus******b silpide hääldus nende tähenduse. Enamik _______keelsetest sõnadest koosneb vaid ühest silbist. Olenevalt toonikõrgusest häälduses tähendab sõna midagi muud. Kokku eris******b _______ keel viit erinevat toonikõrgust.

_______ ühiskond oli palju aas******sadu tugevasti hierarhiliselt struktureeritud. Seetõttu on _______ keeles ka tänapäeval veel vähemalt viis erinevat astet. Need ulatuvad lihtsast kõnekeelest kuni väga viisaka kõnevormini. Lisaks jaguneb _______ keel paljudesse kohalikesse dialektidesse. Keele märgisüsteem on segavorm tähestikust ja silpkirjast. Grammatika ei ole väga keeruliselt üles ehi******tud. Kuna _______ keel on isoleeriv keel, puuduvad käänded ja pöörded. Õppige _______ keelt, see on tõesti paeluv keel!