eesti » inglise UK   Värvid


14 [neliteist]

Värvid

-

+ 14 [fourteen]

+ Colors

Vajutage teksti nägemiseks:   
eestiEnglish UK
Lumi on valge. Sn-- i- w----. +
Päike on kollane. Th- s-- i- y-----. +
Apelsin on oranž. Th- o----- i- o-----. +
   
Kirss on punane. Th- c----- i- r--. +
Taevas on sinine. Th- s-- i- b---. +
Rohi on roheline. Th- g---- i- g----. +
   
Muld on pruun. Th- e---- i- b----. +
Pilv on hall. Th- c---- i- g--- / g--- (a-.). +
Rehvid on mustad. Th- t---- / t---- (a-.) a-- b----. +
   
Mis värvi on lumi? Valge. Wh-- c----- / c---- (a-.) i- t-- s---? W----. +
Mis värvi on päike? Kollane. Wh-- c----- / c---- (a-.) i- t-- s--? Y-----. +
Mis värvi on apelsin? Oranž. Wh-- c----- / c---- (a-.) i- t-- o-----? O-----. +
   
Mis värvi on kirss? Punane. Wh-- c----- / c---- (a-.) i- t-- c-----? R--. +
Mis värvi on taevas? Sinine. Wh-- c----- / c---- (a-.) i- t-- s--? B---. +
Mis värvi on rohi? Roheline. Wh-- c----- / c---- (a-.) i- t-- g----? G----. +
   
Mis värvi on muld? Pruun. Wh-- c----- / c---- (a-.) i- t-- e----? B----. +
Mis värvi on pilv? Hall. Wh-- c----- / c---- (a-.) i- t-- c----? G--- / G--- (a-.). +
Mis värvi on rehvid? Mustad. Wh-- c----- / c---- (a-.) a-- t-- t---- / t---- (a-.)? B----. +
   

Naised ja mehed räägivad erinevalt

Me kõik teame, et naised ja mehed on erinevad. Kuid kas sa teadsid, et nad ka B456räägivad erinevalt? Mitmeid uuringuid on seda tõestanud. Naised kasutavad erinevaid kõnemustreid kui mehed. Nad väljendavad end tihtipeale kaudselt ja jahedalt. Mehed aga kasutavad tavaliselt selget ja selget keelt. Kuid erinevad on ka teemad, millest mehed ja naised räägivad. Mehed räägivad rohkem uudistest, majandusest või spordist. Naised eelistavad sotsiaalseid teemasid nagu pere või tervis. Mehed eelistavad rääkida faktidest. Naistele meeldib rääkida inimestest. Hämmastav on asjaolu, et naised B361 kasutada ‘nõrka’ keelt. See tähendab, et nad kõnelevad ettevaatlikumalt ja viisakamalt.

Naistel on ka rohkem küsimusi. Küsimuste abil tahavad nad tõenäoliselt saavutada harmooniat ja vältida konflikte. Lisaks on naistel palju suurem tundeid kirjeldav sõnavara. Meeste vestlus on sageli omamoodi võistlus. Nende keel on selgelt provokatiivsem ja agressiivsem. Ja meeste päevas räägitavate sõnade arv on tunduvalt väiksem kui naistel. Mõned teadlased väidavad, et see on tingitud aju ehitusest. Kuna naiste ja meeste ajud on erinevad. See tähendab, et nende kõnekeskused on erineva ehitusega. Kuigi tõenäoliselt mõjutavad ka muud tegurid meie keelt. Teadlased ei ole pikka aega seda valdkonda uurinud. Siiski ei räägi naised ja mehed täiesti erinevaid keeli. Alati ei pea tekkima vääritimõistmisi. Edukaks suhtlemiseks on palju strateegiad. Neist lihtsaim on: Kuula paremini!
Arvake ära, mis keelega tegu on!
_______ keel kuulub romaani keelte hulka. See tähendab, et ta pärineb ladina keelest. Seega on see ka teiste romaani keeltega nagu hispaania või itaalia keel, sugulane. _______ keelt räägitakse tänapäeval kõikidel kontinentidel. See on emakeeleks rohkem kui 110 miljonile inimesele. Kokku räägib umbes 220 miljonit inimest _______ keelt. Seega on _______ keel maailmakeel.

Paljud rahvusvahelised organisatsioonid kasutavad _______ keelt ametliku keelena. Varem oli _______ keel ka diplomaatiakeel. Tänapäeval on inglise keel selle rolli suures osas üle võtnud. Siiski on _______ keel veel üks tähtsamatest ühistest suhtluskeeltest. Ning rääkijate arv kasvab aasta-aastalt pidevalt! Seda põhjustab suur rahvaarvu tõus Aafrika ja Araabia riikides. Aga ka Kariibi mere saartel Lõunameres räägitakse _______ keelt. Kellele reisida meeldib, peaks tingimata _______ keelt õppima!