eesti » inglise UK   Aastaajad ja ilm


16 [kuusteist]

Aastaajad ja ilm

-

+ 16 [sixteen]

+ Seasons and Weather

Vajutage teksti nägemiseks:   
eestiEnglish UK
Need on aastaajad: Th--- a-- t-- s------: +
Kevad, suvi, Sp----- s-----, +
sügis ja talv. au---- / f--- (a-.) a-- w-----. +
   
Suvi on kuum. Th- s----- i- w---. +
Suvel paistab päike. Th- s-- s----- i- s-----. +
Suvel käime hea meelega jalutamas. We l--- t- g- f-- a w--- i- s-----. +
   
Talv on külm. Th- w----- i- c---. +
Talvel sajab lund või vihma. It s---- o- r---- i- w-----. +
Talvel oleme hea meelega kodus. We l--- t- s--- h--- i- w-----. +
   
On külm. It i- c---. +
Sajab vihma. It i- r------. +
On tuuline. It i- w----. +
   
On soe. It i- w---. +
On päikesepaisteline. It i- s----. +
On selge. It i- p-------. +
   
Kuidas on ilm täna? Wh-- i- t-- w------ l--- t----? +
Täna on külm. It i- c--- t----. +
Täna on soe. It i- w--- t----. +
   

Õppimine ja emotsioonid

Meil on hea meel, kui saame suhelda võõrkeeles. Oleme uhked enda ja meie õppe arengule. Teiselt poolt, kui meil ei õnnestu meil oled ärritunud või pettunud. Erinevad tunded on seega seotud õpet. Uued uuringud on tulla huvitavaid tulemusi. Need näitavad, et tunded mängivad rolli õppimise ajal. Sest meie emotsioonid mõjutada meie edu õppes. Õppimine on alati ‘probleemi’ meie aju. Ja ta tahab seda probleemi lahendada. Kas see on edukas sõltub meie emotsioone. Kui usume, et saate probleemi lahendada, oleme kindlad. See emotsionaalne stabiilsus aitab meil õppimist. Positiivne mõtlemine edendab meie vaimsete võimete.

Teisest küljest õppe pinge alla töö samuti. Kahtluse korral või murettekitav takistab head tulemused. Me õpime eriti halvasti, kuna me kardame. Sel juhul meie aju ei saa salvestada uue sisu väga hästi. Seetõttu on oluline alati olema põhjendatud, kui õppimine. Nii et emotsioonid mõjutavad õppimist. Kuid õppimine mõjutab meie emotsioone! Samas aju struktuure, mis töötlevad faktid protsessi emotsioone. Nii et õppimine saate teha sind õnnelikuks ja need, kes on õnnelik õppida paremini. Loomulikult õppimine ei ole alati lõbus; See võib olla tüütu. Sel põhjusel me peaks alati seada väike eesmärke. Sel viisil me ei ülemaksustama meie aju. Ja Me garanteerime, et me täidame meie ootusi. Meie edu on siis tasu, mis motiveerib kõik jälle. Niisiis: Õpi midagi – ja naerata seda tehes!
Arvake ära, mis keelega tegu on!
_______ keel kuulub indoeuroopa keelte hulka. See ei ole aga mitte ühegi keelega maailmas lähemalt suguluses. Ei tohi aga segamini ajada tänapäevast _______ keelt ja vana_______ keelt. Vana_______ keelt õpetatakse veel tänapäevalgi paljudes koolides ja ülikoolides. See oli varem filosoofia ja teaduse keel. Kes läbi antiikse maailma reisis, kasutas vana_______ keelt ühise suhtluskeelena. Uus_______ keel seevastu on emakeeleks 13 miljonile inimesele.

See arenes vana_______ keelest. Seda, millal täpselt uus_______ keel tekkis, on raske öelda. Kindel on aga see, et see on lihtsamini üles ehitatud, kui vana_______ keel. Siiski on uus_______ keelde arvukad arhailised vormid jääma püsinud. Samuti on see väga ühtne keel, millel tugevad dialektid puuduvad. Seda kirjutatakse _______ tähestikus, mis on peaaegu 2500 aasta vanune. On huvitav teada, et _______ keel kuulub suurimate sõnavaradega keelte hulka. Kellele meeldib sõnu õppida, peaks _______ keelega alustama...