eesti » inglise UK   Köögis


19 [üheksateist]

Köögis

-

+ 19 [nineteen]

+ In the kitchen

Vajutage teksti nägemiseks:   
eestiEnglish UK
Kas sul on uus köök? Do y-- h--- a n-- k------? +
Mida sa täna valmistada tahad? Wh-- d- y-- w--- t- c--- t----? +
Valmistad sa toitu elektri või gaasiga? Do y-- c--- o- a- e------- o- a g-- s----? +
   
Kas ma hakin sibulad? Sh--- I c-- t-- o-----? +
Kas ma koorin kartulid? Sh--- I p--- t-- p-------? +
Kas pesen salati ära? Sh--- I r---- t-- l------? +
   
Kus on klaasid? Wh--- a-- t-- g------? +
Kus on lauanõud? Wh--- a-- t-- d-----? +
Kus on lauahõbe? Wh--- i- t-- c------ / s--------- (a-.)? +
   
Kas sul on konserviavajat? Do y-- h--- a t-- o----- / c-- o----- (a-.)? +
Kas sul on pudeliavajat? Do y-- h--- a b----- o-----? +
Kas sul on korgitseri? Do y-- h--- a c--------? +
   
Keedad sa suppi selles potis? Ar- y-- c------ t-- s--- i- t--- p--? +
Praed sa kala sellel pannil? Ar- y-- f----- t-- f--- i- t--- p--? +
Grillid sa köögiviljad sellel grillil? Ar- y-- g------- t-- v--------- o- t--- g----? +
   
Ma katan laua. I a- s------ t-- t----. +
Siin on noad, kahvlid ja lusikad. He-- a-- t-- k------ t-- f---- a-- t-- s-----. +
Siin on klaasid, taldrikud ja salvrätikud. He-- a-- t-- g------- t-- p----- a-- t-- n------. +
   

Õppimine ja õppimise tüübid

Kui kellelgi õppimine eriti ei edene, võib asi olla valesti õppimises. See tähendab, et nad ei õpi viisil, mis sobib nende ‘tüübiga’. Üldiselt tuntakse nelja õppimistüüpi. Õppimistüüpe seostatakse meeleelunditega. Nendeks on auditoorne, visuaalne, kommunikatiivne ja motoorne tüüp. Auditoorne tüüp õpib kõige paremini seda, mida ta kuuleb. Näiteks mäletab ta hästi meloodiaid. Õppimisel loeb ta endale; sõnavara õpib ta kõva häälega. Seda tüüpi inimene räägib tihti iseendaga. Talle on abiks CD-de ja loengute kuulamine. Visuaalne tüüp õpib kõige paremini seda, mida ta näeb. Tema jaoks on oluline materjali lugeda. Ta teeb õppimise ajal palju märkmeid.

Talle meeldib õppimisel kasutada pilte, tabeleid ja küsimuskaarte. Seda tüüpi inimesed loevad palju, näevad tihti und ja seda just värviliselt. Visuaalne tüüp õpib kõige paremini kenas keskkonnas. Kommunikatiivne tüüp eelistab vestluseid ja arutelusid. Nad vajavad koostööd või teistega suhelda. Nad küsivad klassis palju küsimusi ja õppivad hästi rühmades. Motoorne tüüp õpib läbi liikumise. Ta eelistab ‘õpin tegemise käigus’ meetodit ja tahab kõike proovida. Talle meeldib õppimise ajal liikuda või nätsu närida. Talle ei meeldi teooriad, vaid katsed. Märkimisväärt on asjaolu, et peaaegu igaüks on nende tüüpide segu. Seega pole olemas inimest, kes esindaks üht kindlat tüüpi. Sellepärast õpime me paremini, kui kaasame kõik meeleelundid. Siis on aju aktiivne mitmel erineval moel ja salvestab uut teavet hästi. Loe, arutle ja kuula sõnavara! Seejärel tee sporti!
Arvake ära, mis keelega tegu on!
_______ keelt räägib rohkem kui 160 miljonit inimest. Emakeeleks on see aga vaid umbes 30 miljonile. See on sellepärast, et _______s elab peaaegu 500 erinevat rahvust. Nad räägivad 250 erinevat keelt, mis jagunevad omakorda paljudeks dialektideks. Selline keeleline mitmekesisus võib muidugi probleeme luua. Seetõttu kehtestati tänapäevane _______ keel standardiseeritud rahvuskeelena. Lisaks emakeelele õpetatakse seda kõikides koolides.

_______ keel kuulub austroneesia keelte hulka. Malaisia keelega on see nii lähedalt seotud, et mõlemad keeli peaaegu identseteks peetakse. _______ keele õppimisel on palju eeliseid. Grammmatikareeglid ei ole väga keerulised. Ka õigekirjareeglid ei ole rasked. Hääldusel võib orienteeruda kirjapildist. Paljud _______keelsed sõnad pärinevad teistest keeltest, mis õppimist kergendab. Ja juba varsti saab _______ keel üheks maailma tähtsamatest keeltest!