eesti » inglise UK   Võõrkeelte õppimine


23 [kakskümmend kolm]

Võõrkeelte õppimine

-

+ 23 [twenty-three]

+ Learning foreign languages

Vajutage teksti nägemiseks:   
eestiEnglish UK
Kus te hispaania keelt õppisite? Wh--- d-- y-- l---- S------? +
Oskate te ka portugali keelt? Ca- y-- a--- s---- P---------? +
Jah, ja ma oskan ka veidi itaalia keelt. Ye-- a-- I a--- s---- s--- I------. +
   
Ma arvan, et te räägite väga hästi. I t---- y-- s---- v--- w---. +
Need keeled on äärmiselt sarnased. Th- l-------- a-- q---- s------. +
Ma saan teist hästi aru. I c-- u--------- t--- w---. +
   
Kuid rääkida ja kirjutada on raske. Bu- s------- a-- w------ i- d--------. +
Ma teen veel palju vigu. I s---- m--- m--- m-------. +
Palun parandage mind alati. Pl---- c------ m- e--- t---. +
   
Teie hääldus on päris hea. Yo-- p------------ i- v--- g---. +
Teil on väike aktsent. Yo- o--- h--- a s----- a-----. +
Teie päritolust saab aru. On- c-- t--- w---- y-- c--- f---. +
   
Mis on teie emakeel? Wh-- i- y--- m----- t----- / n----- l------- (a-.)? +
Käite te keelekursusel? Ar- y-- t----- a l------- c-----? +
Millist õppematerjali te kasutate? Wh--- t------- a-- y-- u----? +
   
Ma ei tea hetkel, kuidas seda nimetatakse. I d---- r------- t-- n--- r---- n--. +
Mul ei tule see nimi meelde. Th- t---- i- n-- c----- t- m-. +
Ma unustasin selle. I’-- f-------- i-. +
   

Germaani keeled

Germaani keeled kuuluvad Indo-Euroopa keelerühma. Antud keelerühma iseloomustavad fonoloogilised tunnusjooned. Keeli eristavad üksteisest fonoloogilised erinevused. Germaani keeli on umbes 15. Emakeelena kõneleb germaani keeli umbes 500 miljonit inimest. Täpset individuaalkeelte arvu on raske määrata. Tihti on keeruline määrata, kas tegemist on omaette keele või dialektiga. Kõige prominentsem germaani keel on inglise keel. Seda räägib 350 miljonit inimest üle maailma. Sellele järgnevad saksa ja hollandi keel. Germaani keeled jagunevad erinevatesse gruppidesse. Nendeks on põhja-germaani, lääne-germaani ja ida-germaani keeled. Põhja-germaani keelteks on skandinaavia keeled.

Inglise, saksa ja hollandi keel kuuluvad lääne-germaani keelte hulka. Ida-germaani keeled on aga kõik välja surnud. Sinna gruppi kuulus näiteks vana-inglise keel. Kolonisatsioon levitas germaani keeli üle maailma. Selle tulemusena mõistetakse hollandi keel nii B676 kui ka Lõuna-Aafrikas. Kõikidel germaani keeltel on ühised juured. Kas puudus ühtne proto-keel on ebaselge. Peale selle on säilinud väga vähe vanu germaani tekste. Erinevalt romaani keeltest on germaani keelte kohta peaaegu üldse allikaid. Seetõttu on germaani keelte uurimine palju keerulisem. Suhteliselt vähe teada ka muinasgermaani hõimu tetoonide kultuurist. Tetooni rahvas ei ühinenud. Seepärast puudus neil ka ühine identiteet. Niisiis peab teadus toetuma teistele allikatele. Ilma kreeklaste ja roomlasteta teaksime teutoonide kohta vaid väga vähe!
Arvake ära, mis keelega tegu on!
_______ keel kuulub romaani keelte rühma. See on lähedalt suguluses hispaania, prantsuse ja itaalia keelega. Seda räägitakse Andorras, Hispaania regioonis ******oonias ning Baleaari saartel. Samuti räägitakse mõnedes Aragoonia ja Valencia piirkondades _______ keelt. Kokku räägivad või mõistavad umbes 12 miljonit inimest _______ keelt. See keel tekkis 8. ja 10. sajandi vahel Püreneede piirkonnas. Territoriaalsete vallutuste läbi levis keel lõunasse ja idasse.

On oluline teada, et _______ keel ei ole hispaania keele dialekt. See arenes välja vulgaarladina keelest ning kehtib omaette keelena. Hispaanlased ja lõunaameeriklased ei mõista seda aga mitte automaatselt. Paljud _______ keele struktuurid sarnanevad teistele romaani keelte omadele. Kuid leidub ka mõningaid eripärasid, mida teistes keeltes ette ei tule. _______ keele rääkijad on enda üle väga uhked. Ka poliitika poole pealt edendatakse _______ keelt juba aastakümneid. Õppige _______ keelt, sellel keelel on tulevikku!