eesti » inglise UK   Lennujaamas


35 [kolmkümmend viis]

Lennujaamas

-

+ 35 [thirty-five]

+ At the airport

Vajutage teksti nägemiseks:   
eestiEnglish UK
Ma sooviksin lendu Ateenasse broneerida. I’- l--- t- b--- a f----- t- A-----. +
Kas see on otselend? Is i- a d----- f-----? +
Palun üks aknakoht, mittesuitsetaja. A w----- s---- n----------- p-----. +
   
Ma sooviksin oma broneeringu kinnitada. I w---- l--- t- c------ m- r----------. +
Ma sooviksin oma broneeringu tühistada. I w---- l--- t- c----- m- r----------. +
Ma sooviksin oma broneeringut muuta. I w---- l--- t- c----- m- r----------. +
   
Millal läheb järgmine lennuk Rooma? Wh-- i- t-- n--- f----- t- R---? +
Kas kaks kohta on veel vabad? Ar- t---- t-- s---- a--------? +
Ei, meil on veel ainult üks koht vaba. No- w- h--- o--- o-- s--- a--------. +
   
Millal me maandume? Wh-- d- w- l---? +
Millal me saabume? Wh-- w--- w- b- t----? +
Millal sõidab buss kesklinna? Wh-- d--- a b-- g- t- t-- c--- c----- / c----- (a-.)? +
   
Kas see on teie kohver? Is t--- y--- s-------? +
Kas see on teie kott? Is t--- y--- b--? +
Kas see on teie pagas? Is t--- y--- l------? +
   
Kui palju pagasit võin kaasa võtta? Ho- m--- l------ c-- I t---? +
Kakskümmend kilo. Tw---- k----. +
Mis, ainult kakskümmend kilo? Wh--? O--- t----- k----? +
   

Õppimine muudab aju

Neile, kes teevad tihti trenni, vormivad oma keha. Aga väidetavalt on sama võimalik teha ka oma ajuga. See tähendab, et keele õppimiseks on vaja rohkem kui ainult annet. Sama oluline on regulaarne harjutamine. Sest harjutamine võib aju ehitusele positiivselt mõjutada. Muidugi eriline keeleanne tavaliselt päritav. Sellest hoolimata võib intensiivne keele kasutamine muuta teatud ajustruktuure. Kõnekeskuse maht suureneb. Samuti muutub palju harjutavate inimeste närvirakkude hulk. Pikka aega usuti, et aju on muutmatu. Usuti, et mida me lapsena ei õpi, seda ei õpi me kunagi. Aju uurivad teadlased aga on tulnud täiesti teistsugusele järeldusele. Nad suutsid tõestada, et meie aju on vilgas elu lõpuni.

Võiks öelda, et see toimib nagu lihas. Seetõttu jätkab aju kasvamist kuni vanaduseni. Ajus töödeldakse igat sisendit. Aga kui aju treenitakse, töötleb see sisendeid palju paremini. See tähendab, et aju töötab kiiremini ja tõhusamalt. See põhimõte kehtib nii noortele kui vanadele inimestele võrdselt. Kuid aju treenimiseks pole ilmtingimata vaja õppida. Väga hästi mõjub ka lugemine. Keerukas kirjandus arendab eriti meie kõnekeskust. See tähendab, et meie sõnavara laieneb. Lisaks paraneb meie keeletunnetus. Huvitav on asjaolu, et keelt ei töötle vaid kõnekeskus. Piirkond, mis tegeleb motoorsete oskustega, tegeleb samuti uue teabe töötlemisega. Seetõttu on oluline stimuleerida kogu aju nii tihti kui võimalik. Niisiis: Kasuta nii oma keha KUI KA aju!
Arvake ära, mis keelega tegu on!
_______ keel kuulub romaani keelte hulka. See on lähedalt suguluses hispaania ja katalaani keelega. See arenes rooma sõdurite räägitud vulgaarladina keelest. Euroopa _______ keel on emakeeleks umbes 10 miljonile inimesele. See on aga ka üks tähtsamaid maailmakeeli... See ulatub _______ kui koloniaalvõimu minevikku. 15. ja 16. sajandil viis meresõitjaterahvus oma keele teistele mandritele.

Veel tänagi räägitakse mõnes Aafrika ja Aasia osas _______ keelt. Nende riikide keeled lähtuvad enamasti tugevasti euroopa eeskujust. Brasiilias on see teistmoodi. Seal räägitaval keelel on nii mõnigi eripära ning see kehtib eraldi variandina. Siiski saavad ******lased ja brasiillased tavaliselt teineteisest hästi aru. Üle maailma räägib _______ keelt kokku üle 240 miljoni inimese. Lisaks on olemas 20 kreoolkeelt, mis _______ keelel baseeruvad. _______ keel kuulub tänapäeval maailmakeelte hulka.