eesti » inglise UK   Teel


37 [kolmkümmend seitse]

Teel

-

+ 37 [thirty-seven]

+ En route

Vajutage teksti nägemiseks:   
eestiEnglish UK
Ta sõidab mootorrattaga. He d----- a m--------. +
Ta sõidab jalgrattaga. He r---- a b------. +
Ta käib jala. He w----. +
   
Ta sõidab laevaga. He g--- b- s---. +
Ta sõidab paadiga. He g--- b- b---. +
Ta ujub. He s----. +
   
Kas siin on ohtlik? Is i- d-------- h---? +
Kas üksinda hääletada on ohtlik? Is i- d-------- t- h-------- a----? +
Kas öösiti jalutama minna on ohtlik? Is i- d-------- t- g- f-- a w--- a- n----? +
   
Me oleme eksinud. We g-- l---. +
Me oleme valel teel. We--- o- t-- w---- r---. +
Me peame ümber pöörama. We m--- t--- a-----. +
   
Kus siin parkida saab? Wh--- c-- o-- p--- h---? +
Kas siin on parkimisplatsi? Is t---- a p------ l-- h---? +
Kui kaua saab siin parkida? Ho- l--- c-- o-- p--- h---? +
   
Kas te suusatate? Do y-- s--? +
Kas te sõidate suusatõstukiga üles? Do y-- t--- t-- s-- l--- t- t-- t--? +
Kas siin saab suuski laenutada? Ca- o-- r--- s--- h---? +
   

Rääkides iseendaga

Kui keegi räägib iseendaga, üeavad kuuljad seda kummaliseks. Aga ometi peaaegu igaüks meist räägib regulaarselt iseendaga. Psühholoogide hinnangul teeb seda 95 protsenti täiskasvanutest. Mängides räägivad lapsed endaga peaaegu alati. Endaga vesltemine on täiesti normaalne. See on lihtsalt suhtluse erivorm. Aegajalt endaga rääkimisel on palju eeliseid! Seda sellepärast, et kõne abil korrastame oma mõtteid. Iseendaga rääkides vallandu meie sisemine hääl. Võib ka öelda, et see tähendab valjusti mõtlemist. Hajameelsed inimesed räägivad iseendaga eriti sageli. Nende puhul on üks aju piirkond passiivsem. Seetõttu nad vähem organiseeritud.

Endaga rääkides aitavad nad end olema rohkem metoodilised. Vestlused iseendaga aitavad meil ka otsuseid teha. Nad on ka suurepäraseks stressi maandajaks. Vestlused endaga aitavad keskenduda ja teevad sind produktiivsemaks. Sest mõtete välja ütlemine võtab rohkem aega kui nende mõtlemine. Rääkides oleme oma mõtetest rohkem teadlikud. Me lahendame keerulisi ülesandeid paremini, kui selle käigus endaga räägime. Seda on tõestanud erinevate katsed. Endaga rääkides saame me endale sisendada ka julgust. Paljud sportlased räägivad iseendaga, et ennast motiveerida. Kahjuks räägime me tavaliselt endaga just halbades olukordades. Seetõttu peaks alati püüdma olla positiivne. Ja alati tasub läbi mõelda, mida me soovime. Sel moel saame me oma tegusid positiivselt mõjutada. Kuid kahjuks toimib see vaid siis, kui jääme reaalsuse piiridesse!
Arvake ära, mis keelega tegu on!
_______ keel kuulub idaromaani keelte hulka. See on umbes 28 miljoni inimese emakeel. Need inimesed elavad peamiselt _______s ja Moldovas. Samuti on _______ keel ametlikult Moldova Vabariigi riigikeel. Aga ka Serbias ja Ukrainas leidub suuremaid _______keelseid kogukondi. _______ keel tekkis ladina keelest. Roomlased valitsesid kunagi kahte provintsi Doonau ümbruses.

_______ keelele kõige sarnasem keel on itaalia keel. ******lased mõistavad itaallasi seetõttu enamasti väga hästi. Teistpidi ei ole see alati nii. See on sellepärast, et _______ keel sisaldab palju slaavi sõnu. Ka fonoloogia on mõjutatud ümbritsevad slaavi keeleruumist. Seetõttu on _______ tähestikus mõningaid erimärke. _______ keelt kirjutatakse nii nagu seda räägitakse. Ning selles on ikka palju sarnasusi vanade ladina keele struktuuridega... Justnimelt see teebki ka selle keele avastamise nii põnevaks!