eesti » inglise UK   Õhtul välja minemine


44 [nelikümmend neli]

Õhtul välja minemine

-

+ 44 [forty-four]

+ Going out in the evening

Vajutage teksti nägemiseks:   
eestiEnglish UK
Kas siin on diskoteek? Is t---- a d---- h---? +
Kas siin on ööklubi? Is t---- a n-------- h---? +
Kas siin on pubi? Is t---- a p-- h---? +
   
Mida täna õhtul teatris etendatakse? Wh---- p------ a- t-- t------ / t------ (a-.) t--- e------? +
Mida täna õhtul kinos näidatakse? Wh---- p------ a- t-- c----- / m----- (a-.) t--- e------? +
Mis täna õhtul telekast tuleb? Wh---- o- T- t--- e------? +
   
Kas teatrisse on veel pileteid? Ar- t------ f-- t-- t------ / t------ (a-.) s---- a--------? +
Kas kinno on veel pileteid? Ar- t------ f-- t-- c----- / m----- (a-.) s---- a--------? +
Kas jalgpallimängule on veel pileteid? Ar- t------ f-- t-- f------- / s----- a-. g--- s---- a--------? +
   
Ma sooviks kõige taga istuda. I w--- t- s-- i- t-- b---. +
Ma sooviks kuskil keskel istuda. I w--- t- s-- s-------- i- t-- m-----. +
Ma sooviks kõige ees istuda. I w--- t- s-- a- t-- f----. +
   
Oskate te mulle midagi soovitada? Co--- y-- r-------- s--------? +
Millal etendus algab? Wh-- d--- t-- s--- b----? +
Saaksite te mulle pileti hankida? Ca- y-- g-- m- a t-----? +
   
Kas siin lähedal on golfiväljakut? Is t---- a g--- c----- n-----? +
Kas siin lähedal on tenniseväljakut? Is t---- a t----- c---- n-----? +
Kas siin lähedal on ujulat? Is t---- a- i----- s------- p--- n-----? +
   

Malta keel

Paljud eurooplased, kes soovivad parandada oma inglise keele oskust, reisivad Maltale. Seda seetõttu, et selles Euroopa miniriigis on inglise keel riigi ametlik keel. Ja Malta on tuntud oma paljude keeleõppe koolide poolest. Kuid mitte sellepärast ei paku keeleteadlastele see maa huvi. Neid huvitab Malta hoopis muul põhjusel. Maltal on ka teine ametlik keel: malta (või malti) keel. See keel on välja arenenud araabia keele dialektist. Tänu sellele on malta keel ainus semiidi keel Euroopas. Kuid keele süntaks ja fonoloogia on araabia keelest siiski erinevad. Malta keelt kirjutatakse ladina tähtedega. Kuid nende tähestik sisaldab mõningaid erisümboleid. Lisaks on täiesti puudu tähed c ja y . Malta keele sõnavara sisaldab paljude erinevate keelte elemente.

Peale araabia keele on malta keelt mõjutanud ka itaalia ja inglise keel. Aga ka foiniiklased ja kartaagolased mõjutanud kohalikku keelt Seetõttu peavad mõned teadlased malti keelt araabia kreoolkeeleks. Aja jooksul on Maltat okupeerinud erinevad võimud. Kõik nad jätsid oma jälje Malta, Gozo ja Comino saartele. Pikka aega peeti malti keelt murrakuks. Kuid see on alati jäänud ‘päris’ maltalaste emakeeleks. Ka seda keelt pärandati edasi suuliselt. Alles 19. sajandil hakkasid inimesed oma keelt üles kirjutama. Tänapäeval on hinnanguliseks kõnelejate arvuks umbes 330 000. Malta on olnud Euroopa Liidu liige alates 2004. aastast. Seega on malti keel üks Euroopa ametikest keeltest. Aga maltalaste jaoks on nende keel vaid osa nende kultuurist. Ja nad on õnnelikud, kui välismaalased tahvad malti keelt õppida. Maltal on kindlasti piisavald keeltkoole...
Arvake ära, mis keelega tegu on!
_______ keel kuulub draviidi keelte hulka. See on umbes 70 miljoni inimese emakeel. Seda räägitakse eelkõige Lõuna-Indias ja Sri Lankal. _______ keelel on kõikidest modernsetest india keeltest kõige pikem traditsioon. Seetõttu tunnustatakse seda Indias kui klassikalist keelt. Samuti on see poolsaare üks 22-st ametlikust keelest. Kirjakeel on väga erinev kõnekeelest.

Olenevalt kontekstolukorrast valitaks üks või teine keelevariant. See tugev lahknemine on _______ keele tähtis tunnusjoon. Samuti on selle keele juures tüüpilised tema paljud dialektid. Sri Lankal räägitavad murded on üldiselt konservatiivsemad. _______ keelt kirjutatakse oma segavormis tähestikust ja silpkirjast. Täpselt ei ole teada, kuidas _______ keel tekkinud on. Kindel on aga see, et see keel on rohkem kui 2000 aastat vana. Kes _______ keelt õpib, õpib palju ka India kohta!