eesti » inglise UK   Kaubamajas


52 [viiskümmend kaks]

Kaubamajas

-

+ 52 [fifty-two]

+ In the department store

Vajutage teksti nägemiseks:   
eestiEnglish UK
Lähme kaubamajja? Sh--- w- g- t- t-- d--------- s----? +
Ma pean sisseoste tegema. I h--- t- g- s-------. +
Ma tahan palju sisseoste teha. I w--- t- d- a l-- o- s-------. +
   
Kus on bürookaubad? Wh--- a-- t-- o----- s-------? +
Mul on vaja ümbrikke ja kirjapaberit. I n--- e-------- a-- s---------. +
Mul on vaja tindipliiatseid ja markereid. I n--- p--- a-- m------. +
   
Kus on mööbel? Wh--- i- t-- f--------? +
Mul on vaja kappi ja kummutit. I n--- a c------- a-- a c---- o- d------. +
Mul on vaja kirjutuslauda ja raamaturiiulit. I n--- a d--- a-- a b--------. +
   
Kus on mänguasjad? Wh--- a-- t-- t---? +
Mul on vaja nukku ja kaisukaru. I n--- a d--- a-- a t---- b---. +
Mul on vaja jalgpalli ja malemängu. I n--- a f------- a-- a c---- b----. +
   
Kus on tööriistad? Wh--- a-- t-- t----? +
Mul on vaja haamrit ja saagi. I n--- a h----- a-- a p--- o- p-----. +
Mul on vaja puuri ja kruvikeerajat. I n--- a d---- a-- a s----------. +
   
Kus on ehted? Wh--- i- t-- j-------- / j------ (a-.) d---------? +
Mul on vaja ketti ja käevõru. I n--- a c---- a-- a b-------. +
Mul on vaja sõrmust ja kõrvarõngaid. I n--- a r--- a-- e-------. +
   

Naised on keeleliselt andekamad kui mehed!

Naised on täpselt sama intelligentsed kui mehed. Keskmiselt on neil sama intelligentsustase. Kuid soolised pädevused on neil erinevad. Näiteks mehed mõtlevad paremini kolmemõõtmeliselt. Samuti lahendadavad nad paremini matemaatilisi probleeme. Naisel on aga parem mälu. Ja nad omandavad paremini keeli. Õigekirjas ja grammatikas teevad naised vähem vigu. Neil on ka suurem sõnavara ja nad loevad ladusamalt. Seetõttu nad on nad keeletestides tavaliselt edukamad. Naiste keeletaju põhjus peitub ajust. Meeste ja naiste aju on erinevalt korrasdatud. Aju vasak poolkera tegeleb keelega.

See piirkond kontrollib keelelisi protsesse. Vaatamata sellele kasutavad naised keele töötlemisel mõlemat aju poolkera. Lisaks suudavad kaks aju poolt omavahel edukamalt mõtteid vahetada. Niisiis on naiste aju kõne töötlemiseks aktiivsem. Ja naised suudavad keelt töödelda tõhusamalt. Kuidas meeste ja naiste ajud erinevad, on siiani teadmata. Mõned teadlased usuvad, sellel on bioloogilised põhjused. Aju arengut mõjutavad naiste ja meeste geenid. Naised ja mehed on erinevad ka hormoonide tõttu. Teised ütlevad, et meie arengut mõjutab meie kasvatus. Tüdrukud räägivad ja loevad rohkem. Noored poisid aga saavad rohkem mehaanilisi mänguasju. Seega võib olla tõsi, et meie keskkond kujundab ka meie aju. Samas on osad erinevused, mis on ühesugused kogu maailmas. Ja lapsi kasvatatakse igas kultuuris erinevalt. ...
Arvake ära, mis keelega tegu on!
_______ keel kuulub moni-khmeeri keelte hulka. See on emakeeleks rohkem kui 80 miljonile inimesele. See ei ole suguluses hiina keelega. Suur osa sõnavarast pärineb aga hiina keelest. See tuleneb sellest, et Hiina domineeris _______ 1000 aastat. Koloniaalajal oli keelearengule suur mõju prantsuse keelel. _______ keel on toonkeel.

See tähendab, et silpide toonikõrgus otsustab nende tähenduse. Vale hääldus võib öeldut muuta või hoopis mõttetuks muuta. Kokku eristatakse _______ keeles kuut erinevat toonikõrgust. Tänapäeval kirjutatakse keelt ladina tähestikus. Varem kasutati hiina kirjamärke. Kuna _______ keel on isoleeriv keel, ei käänata selles sõnu. Seda keelt ei ole veel palju uuritud... Avastage see, see tasub end tõesti ära!