eesti » inglise UK   Küsimuste esitamine 2


63 [kuuskümmend kolm]

Küsimuste esitamine 2

-

+ 63 [sixty-three]

+ Asking questions 2

Vajutage teksti nägemiseks:   
eestiEnglish UK
Mul on hobi. I h--- a h----. +
Ma mängin tennist. I p--- t-----. +
Kus on tenniseväljak? Wh--- i- t-- t----- c----? +
   
Kas sul on hobi? Do y-- h--- a h----? +
Ma mängin jalgpalli. I p--- f------- / s----- (a-.). +
Kus on jalgpalliväljak? Wh--- i- t-- f------- / s----- (a-.) f----? +
   
Mu käevars on valus. My a-- h----. +
Mu jalg ja käsi valutavad ka. My f--- a-- h--- a--- h---. +
Kus on arst? Is t---- a d-----? +
   
Mul on auto. I h--- a c-- / a- a---------. +
Mul on ka mootorratas. I a--- h--- a m---------. +
Kus on parkla? Wh--- c---- I p---? +
   
Mul on kampsun. I h--- a s------. +
Mul on jakk ja teksad. I a--- h--- a j----- a-- a p--- o- j----. +
Kus on pesumasin? Wh--- i- t-- w------ m------? +
   
Mul on taldrik. I h--- a p----. +
Mul on nuga, kahvel ja lusikas. I h--- a k----- a f--- a-- a s----. +
Kus on sool ja pipar? Wh--- i- t-- s--- a-- p-----? +
   

Keha reageerib kõnele

Kõne töödeldakse meie ajus Meie aju muutub aktiivseks, kui me kuulame või loeme. Seda saab mõõta kasutades erinevaid meetodeid. Kuid keelelistele ärritustele ei reageeri vaid aju. Viimased uuringud näitavad, et kõne aktiveerib ka meie keha. Kuuldes või lugedes teatud sõnu hakkab meie keha tööle. Ennekõike peetakse silmas sõnu, mis kirjeldavad füüsilisi reaktsioone. Heaks näiteks on sõna naeratus. Kui me antud sõna loeme, liigutame me oma ‘naerulihaseid’. Ka negatiivsetel sõnadel on mõõdetav mõju. Siin võib näiteks tuua sõna valu . Seda sõna lugedes tekib meie kehal selge valuline reaktsioon. Võiks öelda, et me jäljendame seda, mida me loeme või kuuleme.

Mida elavam on sõna, seda rohkem me reageerime. Täpsel kirjeldusel on seega ka tugevam reaktsioon. Vastavas teadustöös uuriti keha aktiivsust. Katsealustele näidati erinevaid sõnu. Seal olid positiivseid ja negatiivseid sõnu. Katse käigus muutusid katsealuste näoilmed. Võis märgata nii suu kui ka otsaesise erinevat liikumist. See tõestab, et kõnel on meile tugev mõju. Sõnad on midagi enamat kui lihtsalt suhtlusvahend. Meie aju tõlgib kõne ka kehakeelde. Kuidas see täpselt töötab, pole siiani veel välja uuritud. On võimalik, et uuringu tulemustest on ka kasu. Arstid on arutlemas selle üle, kuidas paremini patsientide ravida. Paljud haiged peavad käima pikaajalises teraapias. Ja selle käigus toimub palju rääkimist ...
Arvake ära, mis keelega tegu on!
Ameerika _______ keel kuulub läänegermaani keelte hulka. Nagu ka Kanada _______ keel, on see Põhja-Ameerika _______ keele dialekt. See on umbes 300 miljonile inimesele emakeeleks. Seega on see _______ keele kõige räägitum variant. See on aga väga sarnane briti _______ keelele. Mõlema variandi rääkijad saavad üksteisest enamasti probleemideta aru. Vestlus võib keeruliseks minna vaid siis, kui mõlemad pooled tugevaid dialekte räägivad.

Siiski leidub mõlema variandi vahel selgeid erinevusi. Need puudutavad eelkõige hääldust, sõnavara ja õigekirja. Mõningatel juhtudel võivad ka grammatika ja kirjavahemärgistus erineda. Võrreldes briti _______ keelega, muutub Ameerika _______ keel tähtsamaks. Seda põhjustab eelkõige Põhja-Ameerika filmi- ja muusikatööstuse suur mõju. Need ekspordivad oma keelt juba aastakümneid kogu maailma. Isegi India ja Pakistan, kunagised Briti kolooniad, võtavad amerikanisme üle... Õppige Ameerika _______ keelt, see on maailma kõige mõjukam keel!