eesti » inglise UK   Eitamine 1


64 [kuuskümmend neli]

Eitamine 1

-

+ 64 [sixty-four]

+ Negation 1

Vajutage teksti nägemiseks:   
eestiEnglish UK
Ma ei saa sellest sõnast aru. I d---- u--------- t-- w---. +
Ma ei saa sellest lausest aru. I d---- u--------- t-- s-------. +
Ma ei saa selle tähendusest aru. I d---- u--------- t-- m------. +
   
õpetaja th- t-----r +
Saate te õpetajast aru? Do y-- u--------- t-- t------? +
Jah, ma saan temast hästi aru. Ye-- I u--------- h-- w---. +
   
õpetajanna th- t-----r +
Saate te õpetajannast aru? Do y-- u--------- t-- t------? +
Jah, ma saan temast hästi aru. Ye-- I u--------- h-- w---. +
   
inimesed th- p----e +
Saate te neist inimestest aru? Do y-- u--------- t-- p-----? +
Ei, ma ei saa neist eriti aru. No- I d---- u--------- t--- s- w---. +
   
tüdruksõber th- g--------d +
Kas teil on tüdruksõber? Do y-- h--- a g---------? +
Jah, mul on. Ye-- I d-. +
   
tütar th- d------r +
Kas teil on tütar? Do y-- h--- a d-------? +
Ei, mul ei ole. No- I d----. +
   

Pime töötleb kõnet paremini

Inimesed, kes ei näe, kuulevad paremini. Tänu sellele saavad nad igapäevaeluga paremini hakkama. Kuid pimedad suudavad ka kõnet paremini töödelda!! Sellisele järeldusele on jõudnud mitmed teaduslikud uuringud. Teadlased lasid katsealustel kuulata salvestisi. Kõne kiirust suurendati märgatavalt. Sellest hoolimata suutsid pimedad katsealused salvestisest aru saada. Nägijad aga suutsid kuuldut vaevu haarata. Rääkimise kiirus oli nende jaoks liiga kiire. Teine katse sai sarnase tulemuse. Nägijad ja pimedad kuulasid erinevaid lauseid. Osa igast lausest oli muudetud. Viimane sõna asendati näiteks mõne mõttetu sõnaga.

Katsealused pidid seejärel lauseid hindama. Nad pidid otsustama, kas lause oli mõistlik või mõttetu. Selle käigus analüüsiti nende ajutööd. Uurijad mõõtsid teatud ajulaineid. Nii said nad teada, kui kiiresti aju ülesande lahendada suutis. Pimedatel katsealustel tekkis vastav signaal väga kiiresti. See andis märku, et lause on analüüsitud. Nägijaist katsealustel tekkis signaal palju hiljem. Pole teada, miks pimedad kõnet kiiremini töötlevad. Kuid teadlastel on selle kohta teooria. Nad usuvad, et pimedate aju kasutab teatud aju piirkonda eriti intensiivselt. Selles piirkonnas töötleb nägija aju visuaalseid ärritusi. Pimedad aga antud piirkonda sel moel ei kasuta. Seega on piirkond ‘vaba’ teisteks ülesanneteks. Sellepärast suudavad pimedad paremini kõnet töödelda...
Arvake ära, mis keelega tegu on!
Briti _______ keel on _______ keele vorm, mida räägitakse Suurbritannias. Ta kuulub läänegermaani keelte hulka. See on emakeeleks 60 miljonile inimesele. See eristub mõneti Ameerika _______ keelest. Seetõttu räägitakse _______ keelest kui pluritsentrilisest keelest. See on keel, millel on mitmeid standardvariante. Erinevused võivad olla näiteks häälduses, sõnavaras ja õigekirjas.

Briti _______ keel jaguneb paljudeks dialektideks, mis osaliselt väga erinevad on. Pikka aega peeti dialektirääkijaid harimatuteks ning nad ei saanud häid töökohti. Tänapäeval on see teisiti, isegi kui dialektid Suurbritannias ikka veel suurt rolli mängivad. Briti _______ keeles leidub palju prantsuse keele mõjutusi. See ulatub aastasse 1066, kui normannid Suurbritannia vallutasid. Koloniaalajal aga, vastupidiselt, viis Suurbritannia oma keele teistele mandritele. Nii muutus _______ keel sajandite jooksul maailma tähtsaimaks keeleks. Õppige _______ keelt, aga palun selle originaalversiooni!