eesti » inglise UK   midagi tahtma


71 [seitsekümmend üks]

midagi tahtma

-

+ 71 [seventy-one]

+ to want something

Vajutage teksti nägemiseks:   
eestiEnglish UK
Mida te tahate? Wh-- d- y-- w--- t- d-? +
Tahate te jalgpalli mängida? Do y-- w--- t- p--- f------- / s----- (a-.)? +
Tahate te sõpru külastada? Do y-- w--- t- v---- f------? +
   
tahtma to w--t +
Ma ei taha hiljaks jääda. I d---- w--- t- a----- l---. +
Ma ei taha sinna minna. I d---- w--- t- g- t----. +
   
Ma tahan koju minna. I w--- t- g- h---. +
Ma tahan koju jääda. I w--- t- s--- a- h---. +
Ma tahan üksi olla. I w--- t- b- a----. +
   
Tahad sa siia jääda? Do y-- w--- t- s--- h---? +
Tahad sa siin süüa? Do y-- w--- t- e-- h---? +
Tahad sa siin magada? Do y-- w--- t- s---- h---? +
   
Tahate te homme ära sõita? Do y-- w--- t- l---- t-------? +
Tahate te homseni jääda? Do y-- w--- t- s--- t--- t-------? +
Tahate te arve alles homme maksta? Do y-- w--- t- p-- t-- b--- o--- t-------? +
   
Tahate te diskole minna? Do y-- w--- t- g- t- t-- d----? +
Tahate te kinno? Do y-- w--- t- g- t- t-- c-----? +
Tahate te kohvikusse? Do y-- w--- t- g- t- a c---? +
   

Indoneesia, paljude keelte maa

Indoneesia Vabariik on üks suurimaid riike maailmas. Selles riigis elab umbes 240 miljonit inimest. Need inimesed kuuluvad paljudesse erinevatesse etnilistesse gruppidesse. Arvatakse, et Indoneesias on peaaegu 500 etnilist rühma. Neil gruppidel on palju erinevaid kultuuritraditsioone. Ja nad räägivad ka palju erinevaid keeli! Indoneesias räägitakse umbes 250 keelt. Lisaks sellele on seal palju murdeid. Indoneesia keeled on tavaliselt klassifitseeritud etniliste rühmade järgi. Näiteks võib tuua jaava või bali keel. Selline keelte rohkus toob loomulikult kaasa ka probleeme. Nad takistavad tõhusat majanduse ja halduskoraldust. Seetõttu määrati Indoneesias riigikeel.

Alates nende iseseisvumisest 1945. aastal on indoneesia ametlik keel bahasa Indoneesia keel. Seda õpetatakse emakeele kõrval riigi kõikides koolides. Hoolimata sellest ei räägiantud keelt kõik Indoneesia elanikud- Bahasa Indoneesia keelt valdab umbes 70% indoneeslastest. Emakeeleks on see ‘ainult’ 20 miljonile inimesele. Seega on paljud kohalikud keeled endiselt väga olulised. Indoneesia keel on eriti huvitav keelearmastajatele. Sest indoneesi keele õppimisel on palju eeliseid. Keelt peetakse suhteliselt lihtsaks. Grammatikareegleid on võimalik õppida kiiresti. Õigekiri sarnaneb hääldusega. Ka ortograafia on lihtne. Paljud indoneesia sõnad pärinevad teistest keeltest. Ja lisaks on Indoneesia peagi üks tähtsamaid keeli ... On ju piisavalt palju põhjuseid selle keele õppimiseks, eks?
Arvake ära, mis keelega tegu on!
_______ keel kuulub afroaasia keelte rühma. See on lähemas suguluses araabia ja aramea keelega. _______ keel on emakeeleks 5 miljonile inimesele. Modernne _______ keel on siiski kunstlikult tekitatud keel. Selle põhi arenes ammu välja surnud vana_______ keelest. Sõnavara ja grammatika võeti osaliselt teistest keeltest üle. Nii ehitati vana_______ keel teadlikult modernseks standardkeeleks.

Selline plaanitud keelemuutus on kogu maailmas unikaalne. _______ keele märgisüsteem koosneb kaashäälikutekirjast. See tähendab, et tavaliselt täishäälikuid ei kirjutata. Nende jaoks ei ole eraldi tähti. _______ kirja loetakse paremalt vasakule. Nende märgid on pärit 3000 aastat vanast traditsioonist. Kes _______ keelt õpib, tutvub samaaegselt pisut kultuuriajalooga. Proovige ise järele!