eesti » prantsuse   Small Talk 2


21 [kakskümmend üks]

Small Talk 2

-

+ 21 [vingt et un]

+ Conversation 2

21 [kakskümmend üks]

Small Talk 2

-

21 [vingt et un]

Conversation 2

Vajutage teksti nägemiseks:   
eestifrançais
Kust te pärit olete? D’-- v--------- ? +
Baselist. De B---. +
Basel asub Šveitsis. Bâ-- s- t----- e- S-----. +
   
Tohib teile härra Müllerit tutvustada? Pu----- v--- p-------- M------- M----- ? +
Ta on välismaalane. Il e-- é-------. +
Ta räägib mitut keelt. Il p---- p-------- l------. +
   
Olete te siin esimest korda? Es---- l- p------- f--- q-- v--- ê--- i-- ? +
Ei, olin siin juba eelmisel aastal. No-- j-- é---- d--- l--- d------. +
Kuid ainult ühe nädala. Ma-- s-------- p--- u-- s------. +
   
Kuidas teile meeldib meie juures? Co----- v--- p----------- c--- n--- ? +
Väga. Inimesed on toredad. Be------. L-- g--- s--- t--- s-----------. +
Ja maastik meeldib mulle samuti. Et l- p------ m- p---- a----. +
   
Kes te ametilt olete? Qu-- e-- v---- p--------- ? +
Ma olen tõlkija. Je s--- t--------- / t----------. +
Ma tõlgin raamatuid. Je t------ d-- l-----. +
   
Olete te üksi siin? Êt------- s--- i-- ? +
Ei, mu naine / mu mees on ka siin. No-- m- f---- / m-- m--- e-- a---- i--. +
Ja seal on mu mõlemad lapsed. Et v---- m-- d--- e------. +
   

Romaani keeled

700 miljoni inimese emakeel kuulub romaani keelte hulka. Seega on romaani keelerühm üks levinumaid maailmas. Romaani keeled kuuluvad Indo-Euroopa keelkonda. Kõik romaani keeled pärinevad ladina keelest. See tähendab, et nad on rooma keele järeltulijad. Kõigi romaani keelte aluseks on rahvaladina keel. See on ladina keel, mida räägiti hilisantiikajal. Rahvaladina keel levis roomlaste vallutusretkede käigus üle Euroopa. Sellest arenesid välja romaani keeled ja dialektid. Ladina keel kuulub itali keelerühma+B630. Romaani keeli on kokku umbes 15. Täpset arvu on raske kindlaks määrata. Sageli on ebaselge, kas on olemas omaette keeled või ainult üksteise dialektid.

Mõned romaani keeled on aja jooksul välja surnud. Kuid romaani keeltest on ka välja arenenud uusi keeli. Need on kreoolkeeled. Praegu on hispaania keel levinuim romaani keel maailmas. Kõigi maailma keelte hulgast on hispaania keelel 380 miljonit kõnelejat. Romaani keeled pakuvad suurt huvi teadlastele. Antud keelerühma ajalugu on hästi dokumenteeritud. Ladina ja romaani tekstid on eksisteerinud juba üle 2500 aasta. Keeleteadlased kasutavad neid keeli, et uurida individuaalsete keelte arengut. Seega on võimalik uurida keele arenemise reegleid. Paljudel juhtudel on võimalik uuringu tulemusi kanda üle ka teistesse keeltesse. Romaani keelte grammatika on sarnase ülesehitusega. Eelkõige aga on keelte sõnavarad sarnased. Kui inimene oskab ühte romaani keelt, on tal lihtne ka teist õppida. Aitäh, ladina keel!
Arvake ära, mis keelega tegu on!
_______ keel kuulub kindlasti kõige paeluvamate hulka. Paljude inimeste jaoks on eriti huvitav nende kirjasüsteem. See koosneb hiina märkidest ja kahest silpkirjast. _______ keelele on iseloomulikud tema paljud dialektid. Need erinevad teineteisest osaliselt väga palju. Võib juhtuda, et kaks rääkijat erinevatest piirkondadest üksteisest aru ei saa. _______ keelel on meloodiline aktsent.

Sõna rõhutamisel ei räägita valjemini. Varieeritakse toonikõrgusi. _______ keelt räägib umbes 130 miljonit inimest. Enamik neist elab muidugi _______s. Suuri _______ keelegruppe leidub ka Brasiilias ja Põhja-Ameerikas. Need on _______ väljarändajate järeltulijad. Päris kakskeelseid leidub üsna vähe. Aga just see peaks meid ju motiveerima seda nii põnevat keelt õppima!