eesti » italiano   Kõrvallaused sõnaga et 1


91 [üheksakümmend üks]

Kõrvallaused sõnaga et 1

-

91 [novantuno]

Frasi secondarie con che 1

91 [üheksakümmend üks]

Kõrvallaused sõnaga et 1

-

91 [novantuno]

Frasi secondarie con che 1

Vajutage teksti nägemiseks:   
eestiitaliano
Ilm läheb võib-olla homme paremaks. Fo--- d----- i- t---- s--- m-------.
Kust te teate seda? Co-- f- a s------?
Ma loodan, et see läheb paremaks. Sp--- c-- m-------.
   
Ta tuleb päris kindlalt. Vi--- s----------.
On see kindel? È s-----?
Ma tean, et ta tuleb. So c-- v----.
   
Ta helistab kindlasti. Te------ s----------.
Tõesti? Ve-------?
Ma arvan, et ta helistab. Cr--- c-- t-------.
   
See vein on kindlasti vana. Il v--- è c--------- i----------.
Teate te seda kindlalt? Lo s- d- s-----?
Ma pakun, et see on vana. Su------ c-- s-- i----------.
   
Meie ülemus näeb hea välja. Il n----- t------- h- u- b-----------.
Arvate? Le- t----?
Ma arvan, et ta näeb lausa väga hea välja. Tr--- c-- a---- a---------- u- o----- a------.
   
Ülemusel on kindlasti tüdruksõber. Il t------- h- c--------- u-------.
Arvate tõesti? Lo c---- v--------?
See on päris tõenäoline, et tal on tüdruksõber. È m---- p-------- c-- a---- u-------.
   

Hispaania keel

Hispaania keel kuulub maailma keelte hulka. See on emakeeleks rohkem kui 380 miljonile inimesele. Lisaks räägib palju inimesi hispaania keelt teise keelena. Seepärast on hispaania keel üks suurimaid keeli maailmas. See on ka tuntuim romaani keel. Hispaanlased ise kutsuvad oma keelt español'ks või castellano'ks. Sõna castellano paljastab ka hispaania keele päritolu. See arenes välja Castille' piirkonna kohalikust keelest. Enamik hispaanlasi rääkisid castellano keelt umbes 16. sajandil. Tänapäeval kasutatakse mõisteid español ja castellano ühes ja samas tähenduses. Kuid keelel võib olla ka poliitiline mõõde. Hispaania keelt hajutasid erinevad vallutused ja kolooniad. Hispaania keelt räägitakse ka Lääne-Aafrikas ja Filipiinidel.

Aga kõige rohkem hispaaniakeelseid inimesi elab Ameerikas. Kesk- ja Lõuna-Ameerikas on valdavaks keeleks just hispaania keel. Samas on ka USAs hispaaniakeelsete inimeste arv tõusuteel. USAs räägib hispaania keelt umbes 50 miljonit inimest. Seda on rohkem kui Hispaanias! Ameerika hispaania keel erineb Euroopa hispaania keelest. Erinevus seisneb kõige rohkem sõnavaras ja grammatikas. Ameerikas näiteks kasutatakse erinevat minevikuvormi. Ka sõnavaras on palju erinevusi. Mõned sõnad on kasutuses vaid Ameerikas, teised aga vaid Hispaanias. Kuid Ameerikas ei ole ühtset hispaania keelt. Ameerika hispaania keelel on palju variatsioone. Hispaania keel on inglise keele järel kõige õpitum keel maailmas. Ja selle võib selgeks saada võrdlemisi kiiresti. Mis sa ootad? - ¡Vamos! 
Arvake ära, mis keelega tegu on!
Rumeenia keel kuulub idaromaani keelte hulka. See on umbes 28 miljoni inimese emakeel. Need inimesed elavad peamiselt Rumeenias ja Moldovas. Samuti on rumeenia keel ametlikult Moldova Vabariigi riigikeel. Aga ka Serbias ja Ukrainas leidub suuremaid rumeeniakeelseid kogukondi. Rumeenia keel tekkis ladina keelest. Roomlased valitsesid kunagi kahte provintsi Doonau ümbruses.

Rumeenia keelele kõige sarnasem keel on itaalia keel. Rumeenlased mõistavad itaallasi seetõttu enamasti väga hästi. Teistpidi ei ole see alati nii. See on sellepärast, et rumeenia keel sisaldab palju slaavi sõnu. Ka fonoloogia on mõjutatud ümbritsevad slaavi keeleruumist. Seetõttu on rumeenia tähestikus mõningaid erimärke. Rumeenia keelt kirjutatakse nii nagu seda räägitakse. Ning selles on ikka palju sarnasusi vanade ladina keele struktuuridega... Justnimelt see teebki ka selle keele avastamise nii põnevaks!