հայերեն » անգլերեն UK   անցյալը բայերով 2


88 [ութանասունութ]

անցյալը բայերով 2

-

88 [eighty-eight]

Past tense of modal verbs 2

88 [ութանասունութ]

անցյալը բայերով 2

-

88 [eighty-eight]

Past tense of modal verbs 2

Կտտացրո՛ւ տեքստը տեսնելու համար.   
հայերենEnglish UK
Իմ տղան չէր ուզում տիկնիկի հետ խաղալ: My s-- d-- n-- w--- t- p--- w--- t-- d---.
Իմ աղջիկը չէր ուզում ֆուտբոլ խաղալ: My d------- d-- n-- w--- t- p--- f------- / s----- (a-.).
Իմ կինը չէր ուզում իմ հետ շախմատ խաղալ: My w--- d-- n-- w--- t- p--- c---- w--- m-.
   
Իմ երեխաները չէին ուզում զբոսանքի գնալ: My c------- d-- n-- w--- t- g- f-- a w---.
Նրանք չէին ուզում սենյակը հավաքել: Th-- d-- n-- w--- t- t--- t-- r---.
Նրանք չէին ուզում անկողին գնալ: Th-- d-- n-- w--- t- g- t- b--.
   
Նրան չէր թույլատրվում պաղպաղակ ուտել: He w-- n-- a------ t- e-- i-- c----.
Նրան չէր թույլատրվում շոկոլադ ուտել: He w-- n-- a------ t- e-- c--------.
Նրան չէր թույլատրվում կոնֆետ ուտել: He w-- n-- a------ t- e-- s-----.
   
Ես կարող էի ինչ որ բան ցանկանալ: I w-- a------ t- m--- a w---.
Ես կարող էի ինչ որ զգեստ գնել: I w-- a------ t- b-- m----- a d----.
Ինձ թույլ էր տրվել շոկոլադ վերցնել: I w-- a------ t- t--- a c--------.
   
Թույլատրվու՞մ էր ինքնաթիռում ծխել: We-- y-- a------ t- s---- i- t-- a-------?
Թույլատրվու՞մ էր հիվանդանոցում խմել: We-- y-- a------ t- d---- b--- i- t-- h-------?
Թույլատրվու՞մ էր շանը հյուրանոց տանել: We-- y-- a------ t- t--- t-- d-- i--- t-- h----?
   
Արձակուրդներին երեխաներին կարելի էր երկար դրսում մնալ: Du---- t-- h------- t-- c------- w--- a------ t- r----- o------ l---.
Նրանց կարելի էր երկար բակում խաղալ: Th-- w--- a------ t- p--- i- t-- y--- f-- a l--- t---.
Նրանց կարելի էր երկար արթուն մնալ: Th-- w--- a------ t- s--- u- l---.