հայերեն » նորվեգերեն   հրամայական 1


89 [ութանասունինը]

հրամայական 1

-

+ 89 [åttini]

+ Imperativ 1

89 [ութանասունինը]

հրամայական 1

-

89 [åttini]

Imperativ 1

Կտտացրո՛ւ տեքստը տեսնելու համար.   
հայերենnorsk
Դու շատ ծույլ ես-Մի´ եղիր այդքան ծույլ: Du e- l-- – d- b---- t- d-- s-----. +
Դու երկար ես քնում-Մի´ քնիր այդքան երկար: Du s---- f-- l---- – d- m- l--- d-- å s-- o-- o- m-------. +
Դու ուշ ես գալիս-Այդքան ուշ մի´ արի: Du k----- s- s--- – d- m- s----- å k---- f-- s---. +
   
Դու շատ բարձր ես ծիծաղում-Այդքան բարձր մի´ ծիծաղիր: Du l-- a----- s- h--- – d-- s---- j-- d- s----- m-------. +
Դու շատ ցածր ես խոսում-Այդքան ցածր մի´ խոսիր: Du s------ s- l--- – s---- h-----! +
Դու շատ ես խմում-Այդքան շատ մի´ խմիր: Du d------ f-- m-- – d---- m----- d-! +
   
Դու շատ ես ծխում-Այդքան շատ մի´ ծխիր: Du r----- f-- m-- – i--- r--- s- m-- d-! +
Դու շատ ես աշխատում-Այդքան շատ մի´ աշխատիր: Du j----- f-- m-- – i--- j--- s- m-- d-! +
Դու արագ ես քշում-Այդքան արագ մի´ քշիր: Du k----- f-- f--- – i--- k--- s- f--- d-! +
   
Կանգնե´ք պարոն Մյուլլեր: St- o--- M-----. +
Նստե´ք պարոն Մյուլլեր: Se-- d--- M-----. +
Մնացե´ք նստած պարոն Մյուլլեր: Bl- s-------- M-----. +
   
Համբերություն ունեցե´ք: Væ- t-------. +
Վերցրե´ք ձեր ժամանակը: Ta d-- t--. +
Սպասե´ք մի ակնթարթ: Ve-- e- ø-------. +
   
Զգույշ եղե´ք: Væ- f--------. +
Պարտաճանաչ եղե´ք: Væ- p-------. +
Հիմար մի եղե´ք: Ik-- v-- d--! +