հայերեն » նորվեգերեն   հրամայական 2


90 [իննսուն]

հրամայական 2

-

90 [nitti]

Imperativ 2

90 [իննսուն]

հրամայական 2

-

90 [nitti]

Imperativ 2

Կտտացրո՛ւ տեքստը տեսնելու համար.   
հայերենnorsk
Սափրվի´ր: Nå s--- d- b------ d--.
Լվացվի´ր: Nå s--- d- v---- d--.
Սանրվի´ր: Nå s--- d- g-- d--.
   
Զանգի´ր: Զանգե´ք: Ri--!
Բռնի´ր: Բռնե´ք: Be----- / S--- i g---!
Վերջացրու´: Վերջացրե´ք: Sl---!
   
Թո´ղ: Թողե´ք: La v---!
Ասա´: Ասե´ք: Si d--!
Գնի´ր: Գնե´ք: Kj-- d--!
   
Մի´ եղիր անազնիվ: Væ- a---- u-----!
Մի´ եղիր անվայել: Væ- a---- f----!
Մի´ եղիր անհարգալի: Væ- a---- u------!
   
Եղի´ր միշտ ազնիվ: Væ- a----- æ----!
Եղի´ր միշտ ազնիվ: Væ- a----- h-------!
Եղի´ր միշտ քաղաքավարի: Væ- a----- h-----!
   
Ապահով տուն հասե´ք: Ko- g--- h---!
Հոգ տար ինքդ քեզ համար: Pa-- p- d-- s---- / T- v--- p- d-- s---!
Այցելե´ք մեզ ևս մեկ անգամ: Be--- o-- i---- s----.