հայերեն » նորվեգերեն   հրամայական 2


90 [իննսուն]

հրամայական 2

-

+ 90 [nitti]

+ Imperativ 2

90 [իննսուն]

հրամայական 2

-

90 [nitti]

Imperativ 2

Կտտացրո՛ւ տեքստը տեսնելու համար.   
հայերենnorsk
Սափրվի´ր: Nå s--- d- b------ d--. +
Լվացվի´ր: Nå s--- d- v---- d--. +
Սանրվի´ր: Nå s--- d- g-- d--. +
   
Զանգի´ր: Զանգե´ք: Ri--! +
Բռնի´ր: Բռնե´ք: Be----- / S--- i g---! +
Վերջացրու´: Վերջացրե´ք: Sl---! +
   
Թո´ղ: Թողե´ք: La v---! +
Ասա´: Ասե´ք: Si d--! +
Գնի´ր: Գնե´ք: Kj-- d--! +
   
Մի´ եղիր անազնիվ: Væ- a---- u-----! +
Մի´ եղիր անվայել: Væ- a---- f----! +
Մի´ եղիր անհարգալի: Væ- a---- u------! +
   
Եղի´ր միշտ ազնիվ: Væ- a----- æ----! +
Եղի´ր միշտ ազնիվ: Væ- a----- h-------! +
Եղի´ր միշտ քաղաքավարի: Væ- a----- h-----! +
   
Ապահով տուն հասե´ք: Ko- g--- h---! +
Հոգ տար ինքդ քեզ համար: Pa-- p- d-- s---- / T- v--- p- d-- s---! +
Այցելե´ք մեզ ևս մեկ անգամ: Be--- o-- i---- s----. +