հայերեն » պորտուգալերեն PT   հրամայական 2


90 [իննսուն]

հրամայական 2

-

90 [noventa]

Imperativo 2

90 [իննսուն]

հրամայական 2

-

90 [noventa]

Imperativo 2

Կտտացրո՛ւ տեքստը տեսնելու համար.   
հայերենportuguês PT
Սափրվի´ր: Fa- a b----!
Լվացվի´ր: La-----!
Սանրվի´ր: Pe--------!
   
Զանգի´ր: Զանգե´ք: Li--- L----!
Բռնի´ր: Բռնե´ք: Co----- C-----!
Վերջացրու´: Վերջացրե´ք: Pá--- P---!
   
Թո´ղ: Թողե´ք: De--- i---- D---- i---!
Ասա´: Ասե´ք: Di- i---- D--- i---!
Գնի´ր: Գնե´ք: Co---- i---- C----- i---!
   
Մի´ եղիր անազնիվ: Nu--- s---- d-------- /--!
Մի´ եղիր անվայել: Nu--- s---- a------- /--!
Մի´ եղիր անհարգալի: Nu--- s---- m---------- /--!
   
Եղի´ր միշտ ազնիվ: Sê s----- h------ /--!
Եղի´ր միշտ ազնիվ: Sê s----- s-------- /--!
Եղի´ր միշտ քաղաքավարի: Sê s----- b---------- /--!
   
Ապահով տուն հասե´ք: Ch---- b-- a c---!
Հոգ տար ինքդ քեզ համար: To-- c------!
Այցելե´ք մեզ ևս մեկ անգամ: Vo--- a v---------- e- b----!