lietuvių » anglų UK   Jausmai


56 [penkiasdešimt šeši]

Jausmai

-

+ 56 [fifty-six]

+ Feelings

Spauskite čia pamatyti tekstą:   
lietuviųEnglish UK
Norėti. / Turėti norą. to f--- l--- / w--- to +
(Mes) norime. / Turime norą. We f--- l---. / W- w--- t-. +
(Mes) neturime norą. We d---- f--- l---. / W- d--- w--- t-. +
   
Bijoti to b- a----d +
(Aš) bijau. I’- a-----. +
(Aš) nebijau. I a- n-- a-----. +
   
Turėti laiko to h--- t--e +
Jis turi laiko. He h-- t---. +
Jis neturi laiko. He h-- n- t---. +
   
Nuobodžiauti to b- b---d +
Ji nuobodžiauja. Sh- i- b----. +
Ji nenuobodžiauja. Sh- i- n-- b----. +
   
Būti išalkus to b- h----y +
Ar jūs išalkę (išalkusios) / alkani? Ar- y-- h-----? +
Ar jūs neišalkę / neišalkusios? Ar---- y-- h-----? +
   
Būti ištroškus to b- t-----y +
Jie ištroškę. / Jos ištroškusios. Th-- a-- t------. +
Jie neištroškę. / Jos neištroškusios. Th-- a-- n-- t------. +
   
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/0/c/2/50languages.com/httpd.www/common/languages.php on line 295

Slaptos kalbos

Kalba norime išreikšti, ką galvojame ir jaučiame. Tad supratimas yra labai svarbus kalbos tikslas. Vis dėlto kartais žmonės nori būti suprasti ne visų. Tokiu atveju jie sukuria slaptas kalbas. Slaptos kalbos žmones žavi jau tūkstančius metų. Pavyzdžiui, Julijus Cezaris turėjo nuosavą slaptą kalbą. Jis siųsdavo koduotas žinutes į visus savo imperijos regionus. Jo priešai negalėdavo jų perskaityti. Slaptos kalbos – tai apsaugotas bendravimas. Naudodami slaptas kalbas išskiriame save iš kitų. Taip mes parodome, kad priklausome išskirtinei grupei. Yra įvairių priežasčių, kodėl naudojame slaptas kalbas. Įsimylėjeliai nuolatos rašo užkoduotus laiškus.

Kai kurios profesinės grupės irgi turi savas kalbas. Egzistuoja magų, vagių ir verslininkų kalbos. Tačiau slaptos kalbos dažniausiai naudojamos politiniams tikslams. Jos buvo naudojamos beveik kiekviename kare. Kariuomenė ir slaptosios tarnybos turi nuosavus slaptų kalbų specialistus. Kriptologija – tai kodavimo mokslas. Šiuolaikiniai kodai remiasi komplikuotomis matematinėmis formulėmis. Tačiau juos labai sunku iškoduoti. Be užkoduotų kalbų mūsų gyvenimas būtų neįsivaizduojamas. Šiandien užkoduota informacija yra naudojama visur. Kreditinės kortelės ir elektroniniai laiškai – viskas veikia remiantis kodais. Vaikams slaptos kalbos atrodo yra įdomios. Jiems patinka keisti slaptomis žinutėmis su draugais. Slaptos kalbos netgi padeda vaikų raidai... Jos skatina kūrybiškumą ir kalbos pojūtį!