latviešu » angļu UK   Vakar – šodien – rīt


10 [desmit]

Vakar – šodien – rīt

-

+ 10 [ten]

+ Yesterday – today – tomorrow

Noklikšķiniet, lai redzētu tekstu:   
latviešuEnglish UK
Vakar bija sestdiena. Ye------- w-- S-------. +
Vakar es biju kino. I w-- a- t-- c----- y--------. +
Filma bija interesanta. Th- f--- w-- i----------. +
   
Šodien ir svētdiena. To--- i- S-----. +
Šodien es nestrādāju. I’- n-- w------ t----. +
Es palieku mājās. I’- s------ a- h---. +
   
Rīt ir pirmdiena. To------ i- M-----. +
Rīt es atkal strādāšu. To------ I w--- w--- a----. +
Es strādāju birojā. I w--- a- a- o-----. +
   
Kas tas ir? Wh- i- t---? +
Tas ir Pēteris. Th-- i- P----. +
Pēteris ir students. Pe--- i- a s------. +
   
Kas tā ir? Wh- i- t---? +
Tā ir Marta. Th-- i- M-----. +
Marta ir sekretāre. Ma---- i- a s--------. +
   
Pēteris un Marta ir draugi. Pe--- a-- M----- a-- f------. +
Pēteris ir Martas draugs. Pe--- i- M------- f-----. +
Marta ir Pētera draudzene. Ma---- i- P------ f-----. +
   
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/0/c/2/50languages.com/httpd.www/common/languages.php on line 295

Mācīšanās miegā

Svešvalodu apgūšana mūsdienās ir daļa no vispārējās izglītības. Ja vien to mācīšanās nebūtu tik nogurdinoša! Labas ziņas tiem, kam tās sagādā grūtības. Jo iemācīties miegā ir efektīvāk! Vairāki zinātniskie pētījumi ir nonākuši pie tāda slēdziena. Un šo metodi mēs varam izmantot arī mācoties valodas. To, ko mēs esam pieredzējuši pa dienu, mēs apstrādājam miegā. Mūsu smadzenes analizē jaunos iespaidus. Viss pieredzētais tiek vēlreiz pārdomāts. Un jaunais saturs tiek nostiprināts mūsu smadzenēs. Jo īpaši labi tiek nostiprinās tas, ko esam mācījušies pirms iemigšanas. Līdz ar to, atkārtot nozīmīgas lietas pirms iemigšanas, ir noderīgi. Dažādas miega fāzes atbild par atšķirīgām mācību vielām.

Miegs ar ātrajām acu kustībām atbild par psihomotorisko mācīšanos. Šajā kategorijā ietilpst mūzikas vai sporta nodarbības. Bet, piemēram, tīrās zināšanas tiek apstrādātas dziļajā miegā. Šajā fāzē tiek pārskatīts viss apgūtais. Pat leksika un gramatika! Mūsu smadzenēm ir ļoti smagi jāstrādā, kad mēs mācamies valodu. Tām jāsaglabā jauni vārdi un jauni likumi. Tas viss tiek atkal atkārtots miegā. Pētnieki to dēvē par atkārtošanas teoriju. Bet galvenais, ka Jūs izguļaties. Ķermenim un prātam nepieciešams pienācīgi atpūšties. Un tikai tad smadzenes darbojas efektīvi. Var teikt: labs miegs, laba atmiņa. Kad mēs atpūšamies, mūsu smadzenes vēl darbojas… Tad: ar labunakti, Gute Nacht, good night, buona notte, dobrou noc!