македонски » арапски   Во ресторан 4


32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

‫32 [إثنان وثلاثون]‬
‫32 ['ithnan wathlathwn]‬

‫في المطعم 4‬
‫fi almuteeam 4‬

32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

‫32 [إثنان وثلاثون]‬
‫32 ['ithnan wathlathwn]‬

‫في المطعم 4‬
‫fi almuteeam 4‬

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиالعربية
Една порција помфрит со кечап. ‫ص-- ب---- م---- م- ص--- ا-------.‬
‫---- b----- m------- m-- s----- a------‬
И две со мајонез. ‫و----- م- ا----------
‫------- m-- a---------‬
И три порции со пржен колбас со сенф. ‫و----- م- ن---- م---- و----.‬
‫-------- m-- n------ m---- w--------‬
   
Каков зеленчук имате? ‫م- ه- ا------- ا--- ل------
‫-- h- a----------- a--- l-------‬
Имате ли грав? ‫أ----- ح- ف---------
‫-------- h--- f--------‬
Имате ли карфиол? ‫أ----- ق----- / ز-----
‫-------- q------- / z------‬
   
Јас со задоволство јадам пченка. ‫أ-- أ-- ا----.‬
‫---- '--- a----------‬
Јас обожавам да јадам краставици. ‫أ-- أ-- ا-----.‬
‫---- '--- a------‬
Јас радо јадам домати. ‫أ-- أ-- ا-------.‬
‫---- '--- a---------‬
   
Јадете ли исто така радо и лук? ‫أ--- ا----- أ---- ؟-
‫------ a------- a----- ‬
Обожавате ли да јадете исто така и кисела зелка? ‫أ--- م--- ا------ أ---- ؟-
‫----- m-------- a------- a----- ‬
Обожавате ли да јадете исто така и леќа? ‫أ--- ا---- أ---- ؟-
‫------ a----- a----- ‬
   
Јадеш ли исто така со задоволство и моркови? ‫أ--- أ-----------
‫------ a--------‬
Јадеш ли исто така радо и броколи? ‫أ--- أ--------------
‫---- a-------------‬
Обожаваш ли да јадеш исто така и пиперки? ‫أ--- أ--------- ا-------
‫------ '---------- a-------‬
   
Јас не сакам кромид. ‫ل- أ-- ا----.‬
‫-- '----- a-----‬
Јас не сакам маслинки. ‫ل- أ-- ا------.‬
‫--- '----- a---------‬
Јас не сакам печурки. ‫ل- أ-- ا----.‬
‫-- '----- a-----‬