македонски » каталонски   Во ресторан 4


32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

+ 32 [trenta-dos]

+ Al restaurant 4

32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

32 [trenta-dos]

Al restaurant 4

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиcatalà
Една порција помфрит со кечап. Un- p----- d- p------ f------- a-- q------. +
И две со мајонез. I d--- a-- m-------. +
И три порции со пржен колбас со сенф. I t--- s-------- t------- a-- m-------. +
   
Каков зеленчук имате? Qu---- v------- t----? +
Имате ли грав? Qu- t---- m------- / f-----? +
Имате ли карфиол? Qu- t---- c-------? +
   
Јас со задоволство јадам пченка. M'------ e- b--- d- m---. +
Јас сакам да јадам краставици. M'------ e- c-------. +
Јас сакам да јадам домати. M'------- e-- t--------. +
   
Сакате ли да јадете исто така и млад кромид? Ta--- l- a----- e- p----? +
Сакате ли да јадете исто така и кисела зелка? Ta--- l- a----- l- x-----? +
Сакате ли да јадете исто така и леќа? Ta--- l- a------ l-- l---------? +
   
Јадеш ли исто така со задоволство и моркови? Ta--- t-------- l-- p----------? +
Јадеш ли исто така радо и броколи? Ta--- t------- e- b------? +
Обожаваш ли да јадеш исто така и пиперки? Ta--- t------- e- p-----? +
   
Јас не сакам кромид. No m------- l- c---. +
Јас не сакам маслинки. No m-------- l-- o-----. +
Јас не сакам печурки. No m-------- e-- b-----. +