македонски » каталонски   Во такси


38 [триесет и осум]

Во такси

-

38 [trenta-vuit]

Al taxi

38 [триесет и осум]

Во такси

-

38 [trenta-vuit]

Al taxi

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиcatalà
Ве молам повикајте едно такси. Si u- p---- e- p-- t----- u- t---?
Колку чини до железничката станица? Qu--- c---- f--- a l-------- d- t---?
Колку чини до аеродромот? Qu--- c---- f--- a l---------?
   
Право напред, молам. To- d---- s- u- p---.
Овде десно, молам. A l- d----- s- u- p---.
Таму на аголот на лево, молам. Pr----- l- p------ a l--------- a l- c--------- s- u- p---.
   
Брзам. Ti-- p-----.
Јас имам време. Ti-- t----.
Ве молам возете пополека. Va-- m-- a p-- a p--- s- u- p---.
   
Застанете овде молам. At----- a---- s- u- p---.
Почекајте еден момент Ве молам. Es---- u- m------ s- u- p---.
Јас веднаш ќе се вратам. Ja t---- d- s------.
   
Дадете ми една признаница Ве молам. Do---- u- r----- s- u- p---.
Јас немам ситни пари. No t--- c----.
Вака е добро, остатокот е за Вас. Va b-- g----- e- c----.
   
Возете ме на оваа адреса. Po----- a a------ a-----.
Возете ме до мојот хотел. Po----- a a----- h----.
Возете ме на плажата. Po----- a l- p-----.