македонски » čeština   Спорт


49 [четириесет и девет]

Спорт

-

49 [čtyřicet devět]

Sport

49 [четириесет и девет]

Спорт

-

49 [čtyřicet devět]

Sport

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиčeština
Се занимаваш ли со спорт? Sp-------?
Да, морам да се движам. An-- p-------- p----.
Јас одам во еден спортски клуб. Js-- č----- s---------- k----.
   
Ние играме фудбал. Hr----- f-----.
Понекогаш пливаме. Ně--- p------.
Или возиме велосипед. Ne-- j------ n- k---.
   
Во нашиот град има еден фудбалски стадион. V n---- m---- j- f-------- s------.
Исто така има и еден базен со сауна. Je t-- i p------- s- s-----.
Има и едно игралиште за голф. A j- t-- t--- g------ h-----.
   
Што има на телевизија? Co j- v t-------?
Во моментов има фудбалски натпревар. Te- d----- f-----.
Германскиот тим игра против англискиот. Ně----- h---- p---- A-----.
   
Кој победува? Kd- v------?
Немам појма. Ne--- t-----.
Во моментов е нерешено. Te- j- t- n---------.
   
Фудбалскиот судија е од Белгија. Ro------ j- z B-----.
Сега има пенал. Te- s- b--- k---- p------.
Гол! Еден спрема нула! Gó-- J---- n---!