македонски » германски   Во ресторан 4


32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

32 [zweiunddreißig]

Im Restaurant 4

32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

32 [zweiunddreißig]

Im Restaurant 4

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиDeutsch
Една порција помфрит со кечап. Ei---- P----- f----- m-- K------.
И две со мајонез. Un- z------ m-- M---------.
И три порции со пржен колбас со сенф. Un- d------ B-------- m-- S---.
   
Каков зеленчук имате? Wa- f-- G----- h---- S--?
Имате ли грав? Ha--- S-- B-----?
Имате ли карфиол? Ha--- S-- B---------?
   
Јас со задоволство јадам пченка. Ic- e--- g--- M---.
Јас обожавам да јадам краставици. Ic- e--- g--- G-----.
Јас радо јадам домати. Ic- e--- g--- T------.
   
Јадете ли исто така радо и лук? Es--- S-- a--- g--- L----?
Обожавате ли да јадете исто така и кисела зелка? Es--- S-- a--- g--- S---------?
Обожавате ли да јадете исто така и леќа? Es--- S-- a--- g--- L-----?
   
Јадеш ли исто така со задоволство и моркови? Is-- d- a--- g--- K-------?
Јадеш ли исто така радо и броколи? Is-- d- a--- g--- B-------?
Обожаваш ли да јадеш исто така и пиперки? Is-- d- a--- g--- P------?
   
Јас не сакам кромид. Ic- m-- k---- Z-------.
Јас не сакам маслинки. Ic- m-- k---- O-----.
Јас не сакам печурки. Ic- m-- k---- P----.