македонски » англиски US   Во ресторан 3


31 [триесет и еден]

Во ресторан 3

-

31 [thirty-one]

At the restaurant 3

31 [триесет и еден]

Во ресторан 3

-

31 [thirty-one]

At the restaurant 3

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиEnglish US
Јас би сакал / сакала едно предјадење. I w---- l--- a s------.
Јас би сакал / сакала една салата. I w---- l--- a s----.
Јас би сакал / сакала една супа. I w---- l--- a s---.
   
Јас би сакал / сакала еден десерт. I w---- l--- a d------.
Јас би сакал / сакала еден сладолед со шлаг. I w---- l--- a- i-- c---- w--- w------ c----.
Јас би сакал / сакала овошје или сирење. I w---- l--- s--- f---- o- c-----.
   
Ние сакаме да појадуваме. We w---- l--- t- h--- b--------.
Ние сакаме да ручаме. We w---- l--- t- h--- l----.
Ние сакаме да вечераме. We w---- l--- t- h--- d-----.
   
Што сакате за појадок? Wh-- w---- y-- l--- f-- b--------?
Лепчиња со мармалад и мед? Ro--- w--- j-- a-- h----?
Тост со колбаси и сирење? To--- w--- s------ a-- c-----?
   
Едно варено јајце? A b----- e--?
Едно јајце на око? A f---- e--?
Еден омлет? An o-------?
   
Молам, уште еден јогурт. An----- y------- p-----.
Молам, уште сол и бибер. So-- s--- a-- p----- a---- p-----.
Молам, уште една чаша вода. An----- g---- o- w----- p-----.